SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

MPO kupiło działkę po zawyżonej cenie? Sprawa w prokuraturze

fot. CBA

CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Chodzi o zakup działki przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania za cenę wielokrotnie przekraczającą wartość nieruchomości.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski poinformował we wtorek, że między 12 grudnia 2018 r., a 12 września tego roku funkcjonariusze Biura przeprowadzili kontrolę w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy w zakresie „wybranych zagadnień rozporządzania mieniem komunalnym w ramach nadzoru właścicielskiego Miasta Stołecznego Warszawy”.

Cena znacznie przekraczała wartość

W wyniku kontroli stwierdzono, że w 2012 roku spółka komunalna Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie nabyło za ponad 39 milionów złotych prawa do 50-hektarowej nieruchomości w Zielonce. – Według kontrolerów cena znacznie przekraczała faktyczną wartość nieruchomości – wskazał Brodowski. Wyjaśnił, że MPO – według deklaracji – nabyło nieruchomość pod budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. – MPO doskonale zdawało sobie sprawę w chwili zakupu, że Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie pozwala na taką inwestycję – dodał rzecznik.

Poinformował, że w związku z ustaleniami kontroli, CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów, działania na szkodę interesu ekonomicznego m. st. Warszawy. O sprawie poinformował pierwszy „Magazyn śledczy Anity Gargas” TVP. Dziennikarze magazynu ustalili, że działkę, którą z 39 mln zł kupiło MPO wcześniej nabyli inwestorzy za 7 mln zł. Wśród nich miał znajdować się bliżej nieokreślony celebryta.

Zawiadomienie do prokuratury wpłynęło w piątek.

Zapytaliśmy o komentarz spółki i miasta. Ratusz i MPO poprosiły nas o przesłanie pytań mailem, czekamy na odpowiedź.

Czytaj też:

Prokuratura zajmie się sprawą kóz z warszawskiej wyspy owczej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone