SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

MON wstrzymało wycinkę 264 drzew w Lesie Kabackim

Las Kabacki/fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL/Wikimedia Commons

Ministerstwo Obrony Narodowej wstrzymało wycinkę 264 drzew w Lesie Kabackim w Warszawie. O decyzji MON poinformowały w komunikacie Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze i Koło Parlamentarne Polska 2050, które były zaangażowane w obronę drzewostanu.

Ministerstwo Obrony Narodowej w odpowiedzi na petycje złożone wspólnie przez Polskę 2050 i Miasto Jest Nasze w sprawie wstrzymania wycinki 264 drzew w Lesie Kabackim poinformowało o wstrzymaniu zadania polegającego na przebudowie drogi dojazdowej do kompleksu wojskowego oraz budowie parkingu w rezerwacie przyrody Las Kabacki” – czytamy w komunikacie prasowym Polska 2050 i Miasto Jest Nasze, który został opublikowany w środę.

Autorzy petycji nie kryją zadowolenia z decyzji MON. – To jedyna decyzja, jaką mógł podjąć minister Mariusz Błaszczak. Wstrzymanie wycinki 264 drzew w Lesie Kabackim uchroni płuca Warszawy przed dewastacją” – powiedziała przewodnicząca Koła Parlamentarnego Polska 2050 Hanna Gill-Piątek. Zaznaczyła także, że „uratowane 264 drzew w Lesie Kabackim to 264 wygranych bitew. Bitew na wojnie o lepszy klimat dla obecnych i przyszłych pokoleń – dodała.

Realizacja w perspektywie kilku lat

Z satysfakcją decyzję MON przyjęła także przewodnicząca Miasto Jest Nasze Barbara Jędrzejczyk, która podkreśliła znaczenie współpracy z Polska 2050. – Inicjatywa Miasto Jest Nasze i Polski 2050 jest dowodem na to, że potrafimy współpracować w najważniejszych obszarach, a nasze działania przynoszą wymierne efekty. Dzięki naszemu zaangażowaniu mieszkańcy Warszawy dalej będą mogli się cieszyć unikalnym drzewostanem Lasu Kabackiego – powiedziała.

15 listopada MON poinformował, że „realizacja inwestycji jest przewidziana w kilkuletniej perspektywie czasowej, co pozwoli na wypracowanie finalnych rozwiązań zabezpieczających potrzeby strony wojskowej z zachowaniem ograniczonej ingerencji w środowisko”. W obronę drzewostanu w Lesie Kabackim zaangażowały się Miasto Jest Nasze i Polska 2050. W tym celu uruchomiono zbiórkę podpisów pod petycją. Podpisało się pod nią 5112 osób.

Posłuchaj:

Jest sprawa: Zamiast drzew, będzie parking? Protest mieszkańców Ursynowa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone