SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Przybywa pacjentów w Szpitalu Południowym. NFZ uspokaja

Szpital Południowy w Warszawie/fot. facebook.com/SzpitalUrsynow

Jak zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia, nie będzie problemu z uruchamianiem kolejnych modułów w Szpitalu Południowym w Warszawie. Coraz szybciej zapełniają się łóżka w lecznicy, a miasto wnioskowało o możliwość udostępnienia kolejnych miejsc. Wczoraj wolnych było jedynie około trzydziestu.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Mamy pewność, że szpital jest gotowy na kolejnych pacjentów – mówi rzecznik mazowieckiego oddziału NFZ Andrzej Troszyński. – W okresie trzeciej fali Szpital Południowy był przygotowany na dwukrotnie wyższą liczbę osób. Jeżeli chodzi o uruchamianie kolejnych modułów, w przypadku tego szpitala nie będzie z tym problemu – podaje.

Jak zapewnia rzecznik NFZ, gotowe są procedury w przypadku pełnego zapełnienia lecznicy. W pierwszej kolejności decyzje dotyczą szpitali w Radomiu i Siedlcach.

W poniedziałek w Radomiu ruszy tymczasowy oddział covidowy, a kilka dni później w Siedlcach. To są bardzo ważne szpitale tymczasowe, które w znaczący sposób odciążą wzrost zajętych łóżek w szpitalu tymczasowym, gdzie jest jeszcze pewna rezerwa – wyjaśnia Troszyński.

Z kolei Artur Krawczyk z zarządu Szpitala Południowego przyznaje w rozmowie z Radiem dla Ciebie, że otwarcie szpitali poza stolicą bardzo pomoże. – 70 proc. pacjentów, którzy do nas trafiają, są spoza Warszawy. Ta sytuacja się odwróciła, ponieważ w sierpniu proporcje były odwrotne – mówi.

Dziś na Mazowszu potwierdzono 230 zakażeń koronawirusem. W samej Warszawie – 99. Więcej TUTAJ.

Czytaj też:

W ciągu tygodnia może zabraknąć miejsc w Szpitalu Południowym

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone