SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Warszawa. Zmiany komunikacyjne podczas majówki [SPRAWDŹ]

fot. UM Warszawa

W długi weekend majowy Krakowskie Przedmieście będzie deptakiem. Z kolei 3 maja na placu Piłsudskiego odbędą się obchody święta Trzeciego Maja. Autobusy pojadą w związku z tym objazdami – przekazał Warszawski Transport Publiczny.

Jak poinformowano, podczas majówki Krakowskie Przedmieście tradycyjnie staje się deptakiem. Ulica będzie zamknięta dla samochodów od Senatorskiej do Świętokrzyskiej. Zmiany zostały wprowadzone w nocy z piątku na sobotę, a stała organizacja ruchu wróci w nocy z poniedziałku na wtorek.

Autobusy na objazdach

Autobusy będą jeździły objazdami. Linie 116, 178, 180, 222, 503 i 518 w kierunku północnym pojadą ulicami: Świętokrzyska, Mazowiecka, Królewska na pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorska. W przeciwnym kierunku będą kursowały Senatorską, Wierzbową, przez pl. masz. J. Piłsudskiego, Królewską, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Podobny objazd będzie dla linii N44, ale nocne autobusy dojadą do Marszałkowskiej ulicą Królewską. Ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką, a w przeciwnym kierunku Kredytową, Jasną i Świętokrzyską będą jeździły autobusy linii 106 i 111.

Uroczystości w poniedziałek

Z kolei w poniedziałek ze względu na święto Trzeciego Maja w godz. 12.00 – 13.00, kiedy będą uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza dla ruchu zostanie pl. marsz. J. Piłsudskiego pomiędzy ulicą Królewską a Wierzbową i marsz F. Focha. Ponadto w godz. 11.25 – 11.35 planowany jest przemarsz pododdziałów na trasie: pl. Teatralny – Senatorska – Miodowa – pl. Zamkowy. W przeciwnym kierunku, tą samą trasą, wojsko przemaszeruje w godz. 12.40 – 13.15.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W czasie uroczystości na pl. marsz. J. Piłsudskiego, autobusy linii 107 i 111 w kierunku pętli Kierbedzia i Gocław pojadą ulicą Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. W kierunku Esperanto pojazdy linii 111 będą kursowały ulicami Królewską i Marszałkowską. Objazd dla linii 116, 180, 222, 503 i 518 w kierunku północnym został wytyczony Królewską, Marszałkowską i Senatorską, a w południowym Kapucyńską, al. „Solidarności”, przez pl. Bankowy, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi i Bracką. Taki sam objazd, od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską, będzie dla linii 178.

Autobusy 128 i 175 do pętli Pl. Piłsudskiego dojadą ulicami Marszałkowską, Senatorską, Wierzbową i marsz. F. Focha, a w przeciwnych kierunkach na swoją trasę wrócą objazdem: Senatorska, Miodowa, Kapucyńska, al. „Solidarności”, pl. Bankowy, Marszałkowska. Trasy objazdów mogą się zmienić, jeżeli z ruchu zostaną wyłączone również ulice: Królewska, Wierzbowa i marsz. F. Focha. W takim przypadku inaczej będą kursowały dodatkowo autobusy linii 106.

Autobusy 128 i 175 od ronda R. Dmowskiego będą kierowane na objazd ulicami Marszałkowską i Królewską do pętli Pl. Piłsudskiego, a w przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską. Autobusy linii 102 pojadą ul. Świętokrzyską.

Czytaj też: Inauguracja 230. rocznicy Konstytucji 3. Maja na Zamku Królewskim

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone