SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Budowa POW. Zawrotka na węźle Puławska zlikwidowana

fot. GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

W nocy z poniedziałku na wtorek zamknięta została zawrotka na węźle Puławska na trasie S2. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wdraża ostatni etap prac na Południowej Obwodnicy Warszawy.

Nie będzie już możliwe skorzystanie z dodatkowego zjazdu z S2 w ulicę Puławską w stronę centrum. Po zamknięciu tymczasowej zawrotki kierowcy, którzy jadą S2 od strony Poznania, chcąc pojechać do centrum Warszawy, na węźle Puławska będą korzystać tylko z ronda zlokalizowanego pod wiaduktami trasy S2 – mówiła przed zamknięciem Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

Wykonawca będzie układał ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni na trasie głównej i dwóch łącznicach węzła Puławska. Następnie wykona oznakowanie poziome i pionowe i zamontuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto prowadzone będą roboty brukarskie – wyjaśniła Tarnowska.

Zamknięcie zawrotki ma umożliwić rozszerzenie frontu prac i wykonanie docelowego połączenia dotychczasowej S2 z nowo budowanym ursynowskim odcinkiem trasy.

Do końca czerwca obwodnica ma być gotowa

Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15 kilometrów Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Planowo cała południowa obwodnica ma być gotowa do końca czerwca tego roku.

Czytaj też:

Warszawa. GDDKiA: wieczorem zamknięcie zawrotki na Puławskiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone