SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Awaria ciepłownicza na Pradze. Druga w ciągu dwóch dni

fot. Anna Gołaszewska/Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

Przed południem na ulicy Jagiellońskiej w Warszawie doszło do drugiej awarii ciepłowniczej w ciągu dwóch dni. Jak mówi w rozmowie z RDC rzeczniczka spółki Veolia Energia Warszawa Aleksandra Żurada, dzisiejsze zdarzenie ma związek z naprawą wczorajszej usterki.

Przy napełnieniu ciepłociągu zawsze może wystąpić coś, co nazywa się zjawiskiem uderzenia hydraulicznego. To stwarza ryzyko wystąpienia awarii w innym, bliskim miejscu. Dodatkowo ryzyko wzrasta przy niskich temperaturach – mówi rzeczniczka Veoli Aleksandra Żurada.

Na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Kępną są ekipy, które pracują nad naprawą rurociągu. Lista adresów bez ciepłej wody i ogrzewania w dużej mierze pokrywa się z wczorajszą, choć jest nieco dłuższa. W sumie to ponad 60 lokali, m.in. przy ul. Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej i Zamoyskiego. Powstała w wyniku awarii wyrwa w jezdni powoduje utrudnienia w ruchu.

Awaria powinna być usunięta do jutra do 11:00.

W piątek wieczorem na stronie internetowej Veolii opublikowano informację o kolejnym wstrzymaniu dostaw ciepła – tym razem w rejonie ul. Kabacki Dukt na Ursynowie. Wyłączenie objęło 18 budynków, głównie przy ul. Kabacki Dukt oraz kilka w al. KEN, na ul. Na Przyzbie, Wąwozowej i Za Łąkami. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest na godz. 18:00 w sobotę.

Czytaj też:

Ciepło wraca do mieszkańców Pragi, ale są problemy na Ursynowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone