SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Jan B. niepoczytalny. Nie odpowie karnie za zabójstwo na plebanii

Zabójstwo na plebanii na Nowolipkach/fot. RDC

Jest decyzja w sprawie Jana B. – zabójcy 65-latka na warszawskim Muranowie. Mężczyzna może nie trafić do więzienia. Biegli orzekli, że w chwili popełniania zbrodni był niepoczytalny.

W opinii biegłych wskazano, że Jan. B przejawia symptomy choroby psychicznej (…) Po badaniach psychiatrycznych biegli stwierdzili, że 41-latek ma zniesioną poczytalność. Jednocześnie uznali, że istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przez niego podobnych czynów w przyszłości – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zdaniem biegłych, 41-letni Jan B. powinien trafić do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Do zabójstwa doszło w kwietniu ubiegłego roku na terenie parafii św. Augustyna na Nowolipkach w Warszawie. – 41-latek wszedł do kościoła i zaatakował dwie osoby: księdza i ojca jednego z duchownych. Po tym zdarzeniu, na początku postępowania, usłyszał zarzut zabójstwa. Został przesłuchany w charakterze podejrzanego – przypomina Łapczyńśki.

Jak podała prokuratura, Jan B. trenował sztuki walki. Po reanimacji, pobity Marek T. został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Ofiara miała rany tłuczone głowy. Jan B. nie przyznał się do winy, nie powiedział też śledczym o motywach swojego działania. Obecnie w ramach tymczasowego aresztu przebywa w jednym z ośrodków leczenia psychiatrycznego.

Czytaj też:

Prokuratura wszczęła śledztwo po ataku na plebanii na Muranowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone