SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zastraszali biznesmena i próbowali wyłudzić od niego 100 tys. zł

Zatrzymania ws. wymuszenia rozbójniczego w Warszawie/fot. KSP

Zatrzymano pięć osób podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego w Warszawie. Sprawcy zażądali od pokrzywdzonego przedsiębiorcy 100 tysięcy złotych. W akcji wzięli udział policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

Sprawa miała swój początek w styczniu tego roku, kiedy w Warszawie policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 74, 59, 53 lat, podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. – Zatrzymanie poprzedzone było szeregiem czynności operacyjnych, w trakcie których policjanci ustalili, że kilku mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej usiłuje wyłudzić od podwarszawskiego przedsiębiorcy 100 tysięcy złotych – tłumaczył rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Wskazał, że sprawcy kontaktowali się z pokrzywdzonym, wielokrotnie grozili mu m.in., że go zabiją, oraz że podpalą mu dom. – Policjanci zaplanowali i przygotowali zasadzkę, podczas której miało dojść do przekazania pieniędzy przez pokrzywdzonego. Rezultatem podjętych czynności było zatrzymanie na gorącym uczynku sprawców przestępstwa. Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – podał.

Gangsterzy z Warszawy i Siedlec

W trakcie kolejnych czynności ustalono, że zatrzymani działali wspólnie z dwoma mieszkańcami Siedlec. Wnikliwa praca policjantów doprowadziła do wytypowania adresów, pod którymi podejrzani mogą przebywać – dodał rzecznik KSP.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach udali się w ustalone miejsca i zatrzymali podejrzanych.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że obaj zatrzymani, tak samo jak poprzedni w tej sprawie w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, działając w zorganizowanej grupie przestępczej. – Wobec 63-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec 53-latka dozór policji – przekazała prokurator.

Jak zaznaczają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj też:

Kontrabanda k. Raciąża. Przewoził 170 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone