SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Szpitalu Wolskim. Wstrzymane przyjęcia pacjentów

Szpital Wolski w Warszawie/fot. Jacek.pod/CC BY-SA 4.0

W związku z ogniskiem COVID-19 w Szpitalu Wolskim w Warszawie, wszyscy zakażeni pacjenci trafili do szpitali jednoimiennych, a personel przebywa na kwarantannie lub w izolacji. Na oddziały wewnętrzne, które znajdują się w odrębnym pawilonie, nie są przyjmowani nowi pacjenci – trwa dezynfekcja – informują władze miasta.

Przeprowadzone do tej pory testy wskazały wyniki dodatnie u 26 pracowników szpitala oraz 33 pacjentów jednego z oddziałów wewnętrznych. Pracownicy szpitala przebywają w izolacji domowej, a pacjenci w stanie stabilnym zostali przeniesieni do szpitali jednoimiennych w Warszawie. 18 osób personelu medycznego z bezpośredniego kontaktu przebywa na kwarantannie, czekając na możliwość wykonania testu – musi upłynąć siedem dni od kontaktu, żeby wynik był wiarygodny. Testy na COVID-19 przeprowadzone u pozostałych 15 pacjentów, przebywających na drugim oddziale internistycznym, dały wynik negatywny.

Bez przyjęć na oddziały wewnętrzne

Oba oddziały internistyczne Szpitala Wolskiego znajdują się w odrębnym pawilonie i decyzją dyrektora, zostały na nie wstrzymane przyjęcia nowych pacjentów. Na oddziale, gdzie zlokalizowano ogniska koronawirusa, przeprowadzono dwukrotną dezynfekcję. Częściowe otwarcie oddziału planowane jest 28 maja.

Dyrekcja Szpitala Wolskiego zdecydowała o przeprowadzeniu dochodzenia epidemiologicznego – wszystkie osoby, które potencjalnie mogły być narażone na zakażenie, zostały skierowane do izolacji domowej, zwiększono częstotliwość dezynfekcji pomieszczeń, pracownicy i pacjenci z oddziałów, na których wykryto zakażenia są poddawani kontrolnym testom.

Kontakt z pracownikami

Pracownicy placówki zostali poinformowani o stwierdzonych przypadkach zakażeń i o konieczności stosowania środków ochrony osobistej. Władze szpitala utrzymują kontakt z pracownikami, którzy są w izolacji.

Informacja o koronawirusie w Szpitalu Wolskim została przekazana do Urzędu Wojewódzkiego i Koordynatora ds. Ratownictwa oraz do Pogotowia Ratunkowego. To po to, by ograniczyć kierowanie pacjentów na oddziały wewnętrzne szpitala.

Według informacji przedstawianych na stronach rządowych, w Warszawie działają obecnie cztery szpitale zakaźne: szpital MSWiA przy Wołoskiej, Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej, Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego przy ul. Żwirki i Wigury.

Z tego zestawienia wynika, że w całym województwie mazowieckim jest 10 szpitali zakaźnych – łącznie ze szpitalami warszawskimi. Pozostałe działają m.in. w Kozienicach, Radomiu, Siedlcach, Ciechanowie i Płocku.

Czytaj też: Koronawirus. Szpital CSK MSWiA rozpoczyna testowanie nowego leku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone