SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Warszawa chce przybliżyć kulturę mieszkańcom. Ruszają konsultacje

fot. Pixabay

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące oferty kulturalnej Warszawy. Ich celem jest przygotowanie takich programów, które zachęcą warszawiaków do aktywniejszego korzystania z oferty kulturalnej.

Wspólnie ze środowiskiem twórców kultury zostały przygotowane dwa programy – Kultura blisko domu oraz Twórczy potencjał mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Zachęcam warszawiaków do przesyłania uwag do programów operacyjnych, które przygotowujemy dla realizacji nowej polityki kulturalnej Warszawy. Są one także odpowiedzią na nową rzeczywistość, która się krystalizuje – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

W ramach konsultacji społecznych zaplanowane są spotkania online i dyżury telefoniczne. Uwagi można również przekazywać za pośrednictwem e-maila – szczegóły na stronie internetowej.

Zbliżenie kultury do mieszkańców

Według badań ratusza, największymi przeszkodami, by korzystać z kultury, są brak czasu i zmęczenie. Dlatego program Kultura blisko domu ma skupić się na aktywności w pobliżu miejsca zamieszkania. Przybliżenie oferty blisko domu ma pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas i siły potrzebne do pokonania większej odległości, ale także zmniejszyć obciążenie systemu transportowego.

Rozwijanie twórczości mieszkańców

Drugi z programów Twórczy potencjał mieszkanek i mieszkańców Warszawy ma koncentrować się na kompetencjach, które mają szczególne znaczenie wobec aktualnych i prognozowanych wyzwań (kompetencje poznawcze, krytyczna refleksja, kreatywność, umiejętność współpracy i przedsiębiorczość, kompetencje technologiczne).

Konsultacje społeczne potrwają do 18 maja.

Projekt programów można znaleźć na stronie internetowej konsultacje.um.warszawa.pl.

Czytaj też: Mapping 3D na ratuszu w Płocku. Dziś pierwszy pokaz 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone