SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Warszawa. Były burmistrz Włoch ma usłyszeć zarzuty ws. reprywatyzacji

Artur W./fot. Urząd Dzielnicy Włochy/Facebook

Pięć osób podejrzanych o korupcję przy reprywatyzacji w Warszawie zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zarzuty ma usłyszeć także były burmistrz dzielnicy Włochy Artur W., który przebywa w tymczasowym areszcie w związku z podejrzeniem o łapówkarstwo w innej sprawie.

Wśród kolejnych zatrzymanych w śledztwie dotyczącym korupcji przy stołecznej reprywatyzacji jest jeden z warszawskich deweloperów, pracownik urzędu miejskiego, radca prawny oraz handlarz roszczeniami.

Mogą uniknąć kary

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski powiedział, że w zarzuty wręczania korzyści majątkowej usłyszy były burmistrz Włoch Artur W., który trafił do tymczasowego aresztu w innej sprawie, w związku z zarzutami łapówkarstwa. Brodowski przypomniał, że osoby, które wręczały łapówki mogą się zgłosić do CBA i zeznawać. Zgodnie z prawem unikną kary, ale musi się to nastąpić zanim służby dowiedzą się o korupcyjnej transakcji.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie postawione im mają być zarzuty udzielenia korzyści majątkowych warszawskim urzędnikom. Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i jedną z kancelarii prawnych.

Artur W. miał pytać o przyspieszenie procedur

Już we wtorek o przenikaniu się afer reprywatyzacyjnej i afery Artura W. mówił szef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta. Podczas posiedzenia komisji Jerzy P. – były urzędnik stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami powiedział, że zainteresowany reprywatyzacją terenu boiska liceum przy ulicy Bema 76 był były burmistrz dzielnicy Włochy. Miał pytać go o możliwości przyspieszenia procesu reprywatyzacji podczas spotkania z udziałem urzędników. – Artur W. podczas imprezy towarzyskiej w bardzo, bardzo złym stanie nietrzeźwości zapytał się czy mam taką sprawę – mówił świadek. Dodał, że wtedy sprawa tej działki była na etapie zakończenia i odpowiedział mu, że nie widzi powodu przyspieszania go.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą obecnie pod nadzorem prokuratury około 70 śledztw dotyczących przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie, które dotyczą blisko 200 nieruchomości.

Czytaj też:

Sprawa zwrotu boiska przy ul. Bema na tapecie komisji weryfikacyjnej

Były burmistrz Włoch Artur W. pozostanie w areszcie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone