SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Bazar Różyckiego do rozbiórki? „To początek remontu”

Bazar Różyckiego czeka modernizacja/fot. RDC

Sterty gruzu na bazarze Różyckiego. Duża część budek ze słynnego targowiska została rozebrana i otoczona barierkami. Chodzi o teren za Muzeum Pragi należący do miasta, czyli około jednej trzeciej całego targu. Pozostała część należy już do spadkobierców Różyckiego. Ratusz uspokaja – bazar nie zniknie, a jest to tylko początek dużej modernizacji.

W ramach rewitalizacji Pragi przyszedł w końcu czas także na Różyca – mówi rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa. – To są już kolejne zmiany w tym rejonie. Chcemy, żeby tam było ładniej, estetyczniej. W sąsiedztwie działają tam już Muzeum Pragi i Centrum Kreatywności Targowa, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i przedsiębiorców, a teraz ma powstać nowoczesne miejsce targowe, które charakteru lubianego Różyca nie straci, ale będzie po prostu nowocześniejsze – opowiada.

Inwestycję przeprowadzimy w dwóch etapach – mówi Kamil Dąbrowa. – Pierwszy etap obejmie większą część działki miejskiej, która znajduje się za Muzeum Pragi, a na czas prac budowlanych kupcy zostaną przeniesieni na tymczasowe targowisko bliżej ulicy Brzeskiej. W ramach drugiego etapu powstanie między innymi zielony skwerek i plac zabaw z piaskownicą, huśtawką, więc również coś dla dzieci – tłumaczy.

Lokalni kupcy są zadowoleni ze zmian. Uważają, że poprawi się komfort pracy. Obawiają się jednak podwyższenia czynszu.

Ratusz mówi, że jeszcze za wcześnie, żeby oznajmić, czy stawka za najem nowych pawilonów będzie wyższa.

Prace modernizacyjne potrwają do końca roku. W ich ramach ma powstać około 50 nowoczesnych pawilonów, toaleta oraz zielony skwer z atrakcjami dla najmłodszych. Koszt inwestycji to blisko 6 mln zł.

Czytaj też: Warszawa. Ratusz wstrzymuje wycinkę 500 drzew. Będą rozmowy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone