SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Warszawa. Przeniesienie bazaru Sadyba? Dzielnica proponuje dialog

fot. Facebook/Bazar Sadyba

Urząd dzielnicy Mokotów chce dojść do porozumienia z kupcami z bazaru na Sadybie. Jak informowaliśmy, sprzeciwiają się oni zabudowie tego terenu. Ten, przeszedł w ręce dewelopera, który zapowiedział postawienie tam wielopiętrowego bloku.

Chcemy z handlarzami omówić przyszłość targowiska – powiedziała w Radiu Dla Ciebie rzeczniczka Mokotowa, Monika Chrobak – Budzińska. – Zapraszamy na spotkanie robocze, które będzie pomiędzy naszymi wydziałami, zajmującymi się tymi kwestiami, a kupcami, żeby określić, jakie mają oczekiwania i potrzeby i jakie mają wizje na temat przeniesienia bazaru – tłumaczyła.

Temat rozmów będzie dotyczył nowej lokalizacji.

– Czy kupcy chcą dokładnie te obiekty przenieść, czy może chcą jakoś inaczej do tego podejść. To wszystko będzie tematem rozmów – wyjaśniała rzeczniczka.

Miejscy aktywiści, którzy protestowali w tym tygodniu przeciwko likwidacji, w swoich postulatach zaproponowali zmianę planu miejscowego zreprywatyzowanego terenu lub przeniesienia w dogodne miejsce dla kupców.

Dialog to krok w dobrą stronę – oceniła radna Mokotowa, Melania Łuczak. – Będziemy w pierwszej kolejności próbować, żeby kupcy mogli zostać w tym miejscu, ale to czy będzie plan „B”, to tu również popieramy działania ze strony dzielnicy – dodała.

Link do petycji w sprawie uratowania bazarku na Sadybie dostępny jest m.in. na facebooku stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Posłuchaj całej audycji: Jest sprawa: Czy bazar na Sadybie zakończy swoją działalność?

Czytaj też: Mieszkańcy Mokotowa przeciwko likwidacji bazarku Sadyba

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone