SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciepło wraca do mieszkańców Pragi, ale są problemy na Ursynowie

fot. Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

„Jak informuje Veolia, awaria przy Jagiellońskiej została usunięta dziś nad ranem. Trwa uruchamianie ciepłociągu oraz przywracanie ciepła w mieszkaniach. Powinno to nastąpić ok. 10” – czytamy we wpisie w mediach społecznościowych Urzędu Dzielnicy Praga-Północ. Problemy na Jagiellońskiej pojawiły się wczoraj nad ranem. Wieczorem zaś doszło do kolejnej awarii ciepłowniczej w Warszawie – na Kabatach.

W piątek wieczorem na stronie internetowej Veolii opublikowano informację o kolejnym wstrzymaniu dostaw ciepła – tym razem w rejonie ul. Kabacki Dukt na Ursynowie. Wyłączenie objęło 18 budynków, głównie przy ul. Kabacki Dukt oraz kilka w al. KEN, na ul. Na Przyzbie, Wąwozowej i Za Łąkami. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest na godz. 18:00 w sobotę.

Rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada zaznaczyła, że na miejsce zdarzenia pojechali pracownicy spółki, którzy zabezpieczają teren i pracują nad usunięciem awarii.

Żurada zastrzegła, że w obu przypadkach – i praskim, i kabackim – trudno mówić na razie o przyczynach. Firma powołuje komisję awaryjną, która później wyjaśnia okoliczności.

Informacje dotyczące awarii na Pradze mówią o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej o średnicy 700 milimetrów. W nocy usterkę udało się naprawić, trwa przywracanie ciepła do lokali. W związku z awarią, powstały dwie wyrwy: jedna ma metr kwadratowy, druga dwa metry kwadratowe. W jedną z dziur w piątek rano wpadł autobus linii 135. Nikomu nic się nie stało.

Czytaj też:

Awaria ciepłownicza w Warszawie. Część Pragi bez ogrzewania

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone