SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Autobusy Arrivy wrócą na ulice Warszawy? Decyzja w ciągu kilku dni

Wypadek autobusu w Warszawie/fot. PAP/Paweł Supernak

Żaden z testów na obecność narkotyków przeprowadzonych wśród kierowców w firmie Arriva nie dał pozytywnego wyniku – spółka przekazała taką informację Zarządowi Transportu Miejskiego w Warszawie. Decyzja o ewentualnym powrocie autobusów Arrivy na stołeczne ulice ma zapaść w ciągu najbliższych dni.

Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego spotkała się z władzami Arrivy, które miały przedstawić plan naprawczy po wypadkach autobusów należących do firmy, do których doszło w Warszawie. Rzecznik ZTM Tomasz Kunert powiedział, że testy pracowników przewoźnika na obecność narkotyków były priorytetem.

W Arrivie rozpoczęto też szkolenia pracowników, którzy mają kontakt z kierowcami pod kątem wykrywania środków psychoaktywnych – przekazała w rozmowie z RDC rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Rzeczniczka Arrivy Joanna Parzniewska potwierdziła, że spółka przedstawiła wszelkie informacje w zakresie prowadzonych działań, a także wyniki przeprowadzonych badań laboratoryjnych na obecność narkotyków. Jak przekazała, do tej pory badania przeprowadzono u 457 z 564 kierowców zatrudnionych w warszawskim oddziale firmy – wszystkie próbki dały wynik negatywny. Ponad 100 kierowców przebywa obecnie na zwolnieniach i urlopach, ale – jak zapewnia przewoźnik – badania zostaną u nich przeprowadzone, jak tylko pojawią się w pracy.

Co dalej z umową?

Teraz ZTM czeka na pisemny raport. Pracownicy Zarządu odwiedzą w najbliższych dniach zajezdnię przewoźnika i dokonają tam między innymi przeglądu wdrożonych działań. Na tej podstawie ma zostać podjęta decyzja, czy firma wróci do realizowania przewozów w Warszawie po zawieszeniu z nią współpracy.

25 czerwca doszło do tragicznego wypadku, w którym kierowca autobusu linii 186 stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery estakady, a chwilę później zsunął się z wiaduktu mostu Grota-Roweckiego na przebiegającą poniżej drogę szybkiego ruchu. W wypadku zginęła jedna osoba, 22 zostały ranne. Kierujący został aresztowany po tym, jak w jego krwi stwierdzono ślady amfetaminy. Do kolejnego wypadku miejskiego autobusu doszło we wtorek 7 lipca na warszawskich Bielanach. Pojazd uderzył w trzy samochody stojące na poboczu. W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba. Według śledczych kierowca był po użyciu narkotyków.

Czytaj też:

Arriva: żaden z kierowców nie przystąpi do pracy bez narkotestu

Dyrektor ZTM: we wtorek spotykamy się z kierownictwem Arrivy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone