SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Areszt dla 20-letniego kierowcy. Podczas ucieczki potrącił policjantkę

Areszt dla 20-latka, który potrącił policjantkę/fot. pragapn.policja.waw.pl

Tymczasowy areszt dla 20-latka, który podczas ucieczki autem potrącił policjantkę z warszawskiego Targówka. To znany służbom mieszkaniec powiatu grodziskiego, w przeszłości wielokrotnie notowany za przestępstwa.

Jak poinformowała sierż. sztab. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z komisów samochodowych na Targówku. – Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek uzyskali informację, że może w nim przebywać mężczyzna podejrzewany o liczne przestępstwa – przekazała.

Wjechał w policjantkę

Kryminalni niezwłocznie udali się na miejsce. Policjanci od razu zauważyli osobę będącą w ich zainteresowaniu i zablokowali wyjazd z posesji. 20-latek na widok patrolu natychmiast podjął próbę ucieczki, pobiegł do zaparkowanego samochodu i odjechał – tłumaczyła. Podkreśliła, że mężczyzna zaczął uciekać, policjant chcąc uniemożliwić ucieczkę kierującemu, otworzył przednie drzwi od jego strony. – Jednak przez prędkość pojazdu niemożliwe było zatrzymanie obezwładnienie osoby – podała Sulich.

Chwilę później 20-latek celowo wjechał w policjantkę, która wpadła na maskę samochodu i upadła na ziemię. Pomimo poturbowania funkcjonariusze nie dali za wygraną, w związku z tym, że zachowanie kierowcy bezpośrednio zagrażało ich życiu i zdrowiu, oddali kilka strzałów w kierunku pojazdu, lecz mężczyzna przyspieszył i wyjechał na drogę przez zamkniętą bramę – powiedziała.

Policjantka wskazała, że za mężczyzną ruszyła obława, o której powiadomione zostały inne jednostki policji. – Potrąceni funkcjonariusze zostali odwiezieni do szpitala, a w teren ruszyły patrole prewencyjne i operacyjne. Policjanci bardzo szybko podjęli działania żeby zatrzymać mężczyznę. Zaledwie w niecałą godzinę po zdarzeniu funkcjonariusze grupy Skorpion ujawnili porzucony przez uciekiniera samochód, a w nim ślady krwi. Operacyjni kontynuowali pościg pieszo za mężczyzną i już po chwili zatrzymali go. Okazało się, że 20-latek został postrzelony – podkreśliła.

Nawet 10 lat więzienia

Policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie. Wezwana na miejsce karetka pogotowia odwiozła 20-latka do szpitala, gdzie pilnują go policjanci. Porzucony przez uciekiniera pojazd został zabezpieczony i poddany oględzinom kryminalistycznym – dodała Irmina Sulich.

Mężczyzna jest znany policjantom, ponieważ w przeszłości był wielokrotnie notowany za różne przestępstwa.

Po zatrzymaniu decyzją sądu na wniosek prokuratury 20-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytaj też:

Pościg za kierowcą lexusa. Potrącił policjantów, uciekał prawie 40 km

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone