SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tymczasowy areszt dla nożownika z plebanii na Muranowie

fot. RDC

Trzymiesięczny areszt dla Jana B. 40-latek usłyszał we wtorek zarzuty za napaść na terenie parafii świętego Augustyna na warszawskim Muranowie. Prokuratura nie mogła go przesłuchać po czwartkowym zabójstwie na terenie parafii świętego Augustyna. W poniedziałek mężczyzna wybudził się ze śpiączki. Dzień później lekarze wydali zgodę na przeprowadzenie czynności.

Prokurator ogłosił Janowi B. zarzut zabójstwa Marka T. poprzez zadanie mu kilkunastu ciosów w głowę oraz uderzenie głową pokrzywdzonego o podłoże, w wyniku czego doszło do masywnych obrażeń tej części ciała skutkujących śmiercią. Drugi zarzut dotyczy spowodowania obrażeń ciała na okres powyżej siedmiu dni księdza, który próbował udzielić pomocy pokrzywdzonemu – treść zarzutów przedstawił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Łukasz Łapczyński. We wtorek wieczorem sąd wydał decyzję o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie dla Jana B.

Przyczyną śmierci były ciosy zadane w głowę. Ofiarą był 64-letni Marek T. – ojciec jednego z duchownych. Motyw zabójstwa pozostaje nieznany. Niewykluczone, że napastnik był pod wpływem narkotyków.

Czekamy na wyniki badań toksykologicznych. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie złożył wyjaśnień. Po wykonaniu czynności procesowych, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodał Łapczyński.

Janowi B. grozi dożywocie.

Czytaj też:

Napaść w kościele na Muranowie. Znamy tożsamość ofiary

Prokuratura wszczęła śledztwo po ataku na plebanii na Muranowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone