SŁUCHAJ ONLINE
MENU

27-latek okradł sklep, w którym pracował. Grozi mu do 5 lat więzienia

fot. Pixabay

Policjanci zatrzymali 27-letniego kierownika sklepu na warszawskim Mokotowie. Mężczyzna zabrał z sejfu prawie 1500 złotych dziennego utargu. Usłyszał już zarzuty przywłaszczenia mienia powierzonego oraz kradzieży. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia. 

Na początku września właścicielka sklepu przy al. Niepodległości w Warszawie zauważyła, że około godz. 3 w nocy ktoś wyłączył alarm w jej punkcie handlowym. – Miała na to podgląd dzięki aplikacji w telefonie. Na drugi dzień została poinformowana przez pracownice, że w sejfie brakuje koperty zawierającej utarg z poprzednich dni. Sama koperta leżała na biurku, ale nie było w niej już pieniędzy – opowiedział sierżant sztabowy Karol Gruda z mokotowskiej komendy policji. W kopercie miało być prawie 1,5 tys. zł dziennego utargu sklepu. Jak dodał policjant, właścicielka przejrzała zapis z monitoringu w sklepie i zobaczyła, że nocą do sklepu wchodził kierownik.

Wcześniej ginęły papierosy i alkohol 

Przeprowadzona inwentaryzacja wykazała, że w ciągu dwóch tygodni ze sklepu zginęły papierosy i alkohol – łącznej wartości niemal 3,5 tys zł. Właścicielka zaczęła podejrzewać, że towary te wziął kierownik, bo znajdowały się w pomieszczeniach biurowych, do których nie mają dostępu klienci. Poza tym 27-latek miał zwyczaj brać ze sklepu alkohol bez płacenia, prosząc, by należność potrącono mu z wypłaty.

Właścicielka sklepu poinformowała o swoich podejrzeniach policję. Kierownik został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. – Usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia powierzonego oraz kradzieży. Przyznał się tylko do jednego, twierdząc, że faktycznie ukradł kopertę z pieniędzmi, ale nie ma nic wspólnego z kradzieżą alkoholu i papierosów ani z przywłaszczeniem utargu przeznaczonego dla banku – powiedział Gruda. Zatrzymanemu może grozić do pięciu lat więzienia.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone