SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kulturalne centrum stolicy. Festiwal Otwarta Ząbkowska od 7 lipca

fot. mat. prasowe

Warsztaty poetyckie, wydarzenia literackie, kiermasze, koncerty, spacery i parada kundelków – to atrakcje czwartego Festiwalu Otwarta Ząbkowska 2018. We wszystkie weekendy wakacji ulica Ząbkowska na warszawskiej Pradze stanie się przestrzenią wydarzeń społecznych i kulturalnych.

Festiwal rozpocznie się 7 lipca. Na otwarcie w formule silent concert zagra Sidney Polak. – Publiczność zamiast słuchać utworów z głośników będzie je słyszała w słuchawkach – wyjaśnia artysta. – Ze sceny będzie słychać tylko mój głos, perkusja będzie elektroniczna, gitara będzie bez pudła czyli nie będzie taka głośna – mówi Sydney Polak. Artysta wykona utwory ze swojej nowej płyty.

To festiwal organizowany głównie przez stowarzyszenia – mówi dyrektor Teatru Powszechnego, Paweł Łysak.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – mówi Paulina Dmitruk ze stowarzyszenia ZMIANA.

Praska Kolorowanka

Pod okiem artysty Kuby Janysta będzie można wziąć udział w tworzeniu wielkoformatowego obrazu – tak zwanej Praskiej Kolorowanki. Dla dzieci zorganizowane będą koncerty, warsztaty sztuki użytkowej i tworzenia zabawek kenijskich. W weekend 4-5 sierpnia program będzie nawiązywał do wielokulturowości warszawskiej Pragi i jej historii. Gośćmi będą artyści z Ukrainy, Białorusi i Rosji.

W wydarzenia mogą się zaangażować mieszkańcy ulicy Ząbkowskiej. – Ideą festiwalu jest pogłębianie więzi sąsiedzkich – mówi jedna z organizatorek Paulina Dmitruk. – Chcemy się integrować, chcemy pokazywać Pragę mieszkańcom z drugiej trony Wisły i turystom jako coś, co nie jest groźne, jest ciekawe i może być wspaniałą alternatywą dla tamtej części Warszawy, a jednocześnie działać z mieszkańcami i integrować się – dodaje.

Wyłączenie z ruchu tranzytowego, deptak dla pieszych

Przez całe wakacje ulica Ząbkowska będzie wyłączona z ruchu tranzytowego, a jej zabytkowy bruk stanie się deptakiem. Ulica Ząbkowska będzie zaślepiona na odcinku od ulicy Targowej do ulicy Brzeskiej. Dojazd będzie możliwy jedynie dla mieszkańców i dostawców.

Festiwal zakończy się 2 września. Program imprezy do zobaczenia na otwartazabkowska.pl.

 

Posłuchaj też:

Na tropie kultury: Otwarta Ząbkowska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone