SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wakacyjny rozkład Kolei Mazowieckich. Sprawdź zmiany

fot. Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie kursują od niedzieli wakacyjnym rozkładem. Pasażerowie muszą spodziewać się wielu utrudnień ze względu na liczne inwestycje i remonty na terenie Mazowsza. Wiele z nich wynika z przebudowy Warszawy Zachodniej.

W stolicy utrudnienia przede wszystkim związane są z przebudową Warszawy Zachodniej – mówi Jolanta Maliszewska z Kolei Mazowieckich. – Tutaj między stacją Warszawa Zachodnia a Centralą, ruch odbywa się jednotorowo. Wybrane pociągi kończą lub rozpoczynają bieg na stacji Warszawa Główna i Warszawa Centralna – wyjaśnia.

Wakacyjnych utrudnień muszą się spodziewać także pasażerowie dojeżdżający z zachodnich części Warszawy.

Między 18 a 27 czerwca, dotyczy to godzin nocnych, z uwagi na wybrane prace dotyczące sieci trakcyjnej, ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Także wybrane pociągi będą kursowały z pominięciem stacji pomiędzy Warszawą Włochy a Pruszkowem – tłumaczy Maliszewska.

Zmiany będą także na linii R2. – To w związku z modernizacją linii między Warszawą Wschodnią a Sulejówkiem – zaznacza Jolanta Maliszewska. – Z uwagi na naprawę przejazdów, dotyczy to godzin nocnych, wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Część pociągów będzie też odwołana, niektóre nie zatrzymają się na stacji Warszawa Rembertów – dodaje.

Utrudnienia będą także w kursowaniu R3 – mówi. – Trwa remont stacji Łowicz Główny, a także modernizacja odcinka pomiędzy Sochaczewem a Bednarami. Między 1 a 14 lipca, z uwagi na konieczność sprawdzenia systemu sterowania ruchem kolejowym, rozkład będzie ulegał częstym zmianom, więc zachęcamy podróżnych, by sięgali do tabel rozkładów jazdy – tłumaczy.

Pasażerowie już niedługo będą mogli dojechać dogodnie z Warszawy do Radomia – przypomina Maliszewska. – W dniach 13-27 czerwca, ruch pociągów ma być prowadzony po obu torach do przystanku osobowego Lesiów. Na odcinku Radom-Lesiów przewóz podróżnych nadal będzie odbywał się zastępczą komunikacją autobusową. Ważną zmianą, właściwie najważniejszą dla tej linii, jest uruchomienie od 28 czerwca ruchu kolejowego od Radomia do Warszawy bezpośrednio – wyjaśnia.

Zmiany także na innych liniach – R9, R31, R6, R 81 i R91. Szczegółowe rozkłady znajdziemy na stronie Kolei Mazowieckich.

Czytaj też:

Ruszyła modernizacja dworca Warszawa Zachodnia. Potrwa 3 lata

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone