SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wakacje 2021. Za granicą taniej niż dwa lata temu

fot. PAP/Marcin Bielecki

W biurach podróży mimo ogromnego obłożenia są jeszcze oferty na lato. Na wakacje za granicą można pojechać taniej niż dwa lata temu. W Radiu dla Ciebie w związku z rozpoczynającymi się wakacjami sprawdzamy, gdzie jeszcze można zaplanować urlop.

Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl zauważa, że od czasu zniesienia obostrzeń oferty rozchodzą się ekspresowo. – Od połowy maja sprzedaż w biurach podróży wróciła do poziomu rekordowego z 2019 roku. Jest duży popyt, ale podaż jest trochę mniejsza, ponieważ wydaje się, że touroperatorzy przygotowali ofertę raczej na czasy kryzysowe niż na jakiś wielki boom turystyczny – tłumaczy.

Największą popularnością cieszą się przede wszystkim kierunki w okolice Morza Śródziemnego. – 26 proc. Turcja, 25 proc. Grecja, ok. 10 proc. Egipt, ponad 8 proc. Bułgaria – wylicza ekspert.

Polska popularna

Co ciekawe, wśród najpopularniejszych kierunków znalazła się również Polska. Choć wcześniej większość Polaków sama rezerwowała sobie pobyty w wybranych miejscach kraju, dziś chętniej korzystamy z biur podróży. – Turysta, który rezerwuje taki obiekt przez biuro podróży, płaci tyle samo, a czasem nawet mniej. Co ważne, podlega Ustawie o usługach turystycznych. To jest impreza turystyczna, więc w razie niespodziewanego lockdownu, klient w ciągu 14 dni otrzymuje z powrotem pieniądze, które wpłacił – tłumaczy Kałucki.

Ceny nadal okazyjne

W tym roku wyjazdy są tańsze niż jeszcze dwa lata temu. – W roku 2019 wakacje kosztowały mniej więcej 2600 zł, teraz te wakacje kosztują mniej więcej 2200 zł. Turcja prawie 20 proc. taniej, Grecja prawie 10 proc. Średnia obniżka wynosi ok. 15 proc. – podaje ekspert.

Ceny za wakacje za granicą w tym roku cały czas są bardzo okazyjne. – W ofercie są jeszcze wakacje w Bułgarii, 8-dniowe, z przelotem, w hotelu czterogwiazdkowym z wyżywieniem w postaci śniadań i obiadokolacji za 1300 zł. Za 1500 zł można polecieć na takie wakacje w Egipcie. Za 1600 zł można polecieć do hotelu czterogwiazdkowego do Turcji, ale już w wersji all inclusive – podkreśla Kałuski.

Podczas podróży po Europie przydatny będzie nam jednak Unijny Certyfikat COVID.

Czytaj też:

Nowe połączenia z Lotniska Chopina. Są kierunki wakacyjne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone