SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W wtorek w Warszawie pogrzeb ofiar wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej/fot. PAP/Grzegorz Momot

We wtorek w Warszawie odbędzie się pogrzeb ofiar tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. O 11.00 w Parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Międzylesiu zacznie się msza święta w ich intencji. Następnie uczestnicy przejdą na Cmentarz Parafialny w Ursusie.

O terminie pogrzebu poinformowała Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Międzylesiu. „Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie we wtorek 18 lutego 2020 r. o godzinie 11:00 w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Międzylesiu przy ulicy Bursztynowej 16, po której nastąpi wyprowadzenie na Cmentarz Parafialny w Ursusie przy ulicy Ryżowej 29” – czytamy w nekrologu zamieszczonym na stronie internetowej parafii.

Rodzina poprosiła w nim, aby zamiast kwiatów przekazać datki do puszki, które zostaną przeznaczone na msze św. gregoriańskie w intencji zmarłych.

Trzy ofiary śmiertelne

Do tragicznego wypadku doszło w zeszły poniedziałek 11 lutego na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej przed godz. 11. Podmuch wiatru zerwał tam dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Dach spadł wprost na czwórkę turystów z Warszawy. Mimo reanimacji nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki. 21-latka – druga córka zmarłej kobiety – w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Nowym Targu, gdzie wieczorem tego samego dnia zmarła. Kolejny poszkodowany to 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem.

Właściciel wypożyczalni nart w Bukowinie Tatrzańskiej, której zerwany dach zabił trzy osoby, usłyszał zarzut popełnienia samowoli budowlanej, do którego się przyznał.

Czytaj też:

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Jest zarzut samowoli budowlanej

Rozbiórka wypożyczalni w Bukowinie Tatrzańskiej. Ruszyła procedura

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone