SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Ruszyły zapisy do „Zimy w mieście”. Od tego roku akcja jest płatna

Dzieci w bibliotece/fot.Pixabay

Uczniowie stołecznych szkół i dzieci mieszkające w Warszawie mogą w czasie ferii zimowych wziąć udział w organizowanych przez miasto zajęciach. Koszt – 10 zł dziennie za opiekę i 10 zł za dwa posiłki, ale są też zwolnienia z opłat. Ruszyły właśnie zapisy do akcji „Zima w mieście”.

Od wtorku, 14 stycznia w stołecznych szkołach ruszyły zapisy do akcji „Zima w mieście”. Projekt obejmie 108 szkół, w tym osiem specjalnych. Akcja, która potrwa od 10 do 21 lutego, skierowana jest do uczniów warszawskich szkół – dzieci mieszkających na stałe w stolicy, które nie wyjadą na ferie zimowe. Z zajęć w punktach zlokalizowanych w większości w szkołach podstawowych, dzieci będą mogły korzystać od poniedziałku do piątku, od godz. 7.00-8.00 do godz. 16.00-17.00.

Bogata oferta

W tym czasie będą korzystały z zajęć edukacyjno-wychowawczych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, które odbywać się w warszawskich szkołach, obiektach sportowych, ośrodkach kultury, a także w klubach i innych placówkach. Ponadto w ramach akcji będą organizowane także wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. Również w dzielnicowych i miejskich ośrodkach sportu i rekreacji nie zabraknie zajęć, imprez, zawodów, turniejów, konkursów, gier i zabaw.

Akcja po raz pierwszy jest płatna

Dzienny koszt udziału dziecka w tym roku wynosi 10 zł za opiekę i 10 zł za wyżywienie. – W warszawskiej akcji „Zima w mieście” nowością jest opłata za opiekę w wysokości 10 zł dziennie, natomiast opłata za posiłki była stałym elementem od początku istnienia programu. Dotąd wynosiła ona 7 zł dziennie za dwa posiłki, w tym jeden ciepły i do tej pory nie była podnoszona – mówiła Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.  – Niestety ze względu na wzrost kosztów produktów, kosztów osobowych czy mediów byliśmy zmuszeni zwiększyć opłatę za wyżywienie do kwoty 10 zł. Działanie to wynika z troski miasta o jakość podawanych dzieciom posiłków – dodała.

Z opłat za opiekę oraz posiłki zwolnione są dzieci korzystające w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat jest zaświadczenie z macierzystej szkoły – wyjaśnia ratusz.

Akcja „Zima w mieście”, która jest organizowana i finansowana przez ratusz, od lat cieszy się ogromną popularnością. W poprzednim roku, w ciągu dwóch tygodni ferii z akcji skorzystało 10 140 uczniów. Teraz miasto spodziewa się podobnej frekwencji.

Pod adresem: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl dostępny jest elektroniczny system zgłoszeń. Ponadto szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne będą też w placówkach oświatowych oraz na stronach internetowych dzielnic.

Czytaj też:

To będą drogie ferie. Najdrożej w trakcie przerwy woj. mazowieckiego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone