SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

W Szpitalu Narodowym jest 263 pacjentów. Trwają szczepienia

fot. PAP/Radek Pietruszka

W szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym przebywa obecnie 263 pacjentów, w tym 20 jest pod respiratorem – poinformowała w sobotę  rzeczniczka CSK MSWiA Iwona Sołtys. W Wielką Sobotę kontynuujemy proces sczepienia w Szpitalu Narodowym; zaplanowano ponad 2 tys. szczepień – dodała.

W tym momencie mamy 263 pacjentów, 20 pod respiratorem. Wczoraj było 19 zgłoszeń w tym 18 chorych zostało przyjętych – powiedziała w sobotę Sołtys.

Jak dodała, średnia wieku pacjenta przebywającego w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym to obecnie 59 lat.  – Obserwujemy obniżenie wieku; jest dużo zgłoszeń 23-, 24-, 25-latków. Nie ma dnia, żeby tak młoda osoba się nie pojawiła w szpitalu tymczasowym. Pacjentów ponad 80-letnich jest dużo mniej niż było ich późną jesienią – powiedział rzeczniczka CSK MSWiA.

Zaznaczyła, że lekarze informują, iż do szpitala tymczasowego trafia dużo 40-latków z średniociężkim bądź ciężkim przebiegiem COVID-19. – Pacjenci ci maja gorączkę, duszności, znaczne spadki saturacji, takie w okolicach 85 – powiedziała.

Realizacja planu szczepień

Jak poinformowała Sołtys, w sobotę trwają szczepienia w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym. Zaplanowanych jest 2050 osób do szczepienia.

– W Wielką Sobotę program szczepień trwa. Mamy potem dwa dni przerwy świątecznej i we wtorek wracamy do działania; kolejne ponad 2 tys. osób będzie szczepione – powiedziała Sołtys.

Jak poinformowała, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA na ul. Wołoskiej w Warszawie, któremu podlega szpital tymczasowy na PGE Narodowym, przebywa obecnie 322 pacjentów zakażonych koronawirusem i 55 osób jest pod respiratorem, a 13 osób pod ECMO, czyli sztucznym płucem.

Czytaj też:

Będą dodatkowe miejsca covidowe w Szpitalu Południowym

KSP: ponad 1,2 tys. policjantów zaszczepionych przeciwko COVID-19

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone