SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W piątek rusza akcja szczepienia „Grupy 1.” przeciwko COVID-19

fot. Pixabay

Blisko 80 procent pacjentów warszawskich DPS-ów przyjmie szczepionki. To najnowsze dane stołecznego urzędu. Rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka odniosła się w RDC do rozpoczęcia szczepień w „Grupie 1”, których rejestracja rusza już w ten piątek. Gość audycji „Jest Sprawa” dodała, że miasto zapewni potrzebującym przejazd.

W Warszawie upoważnionych do skorzystania z takiego specjalistycznego transportu jest około 20 tys. osób. Będziemy realizować transporty specjalistycznym i niespecjalistycznym transportem. Specjalistycznego potrzebuje ok. tysiąca osób – tłumaczyła rzeczniczka na antenie Radia dla Ciebie.

Zaszczepić planuje się też większość kadry pedagogicznej. – Widzimy, że zainteresowanie jest znaczne. Jeżeli chodzi o warszawskich nauczycieli podlegających pod miasto, ponad 70 proc. nauczycieli chce się zaszczepić, ponad 69 proc. kadry niepedagogicznej chce się zaszczepić. To nas niezmiernie cieszy – dodała Karolina Gałecka w audycji „Jest sprawa”.

Prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny wskazała, że do tej pory nie było doniesień o groźnych powikłaniach po szczepieniach. – Kluczowa sprawa, żeby po zaszczepieniu pozostać kilkanaście do 30-stu minut, w przypadku alergików, aby zapobiec ewentualnym odczynom poszczepiennym – podkreśliła.

W grupie pierwszej na samym początku będą rejestrowani seniorzy powyżej 80. roku życia. W kolejnych dniach zaszczepieni będą mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej.

Czytaj też:

Warszawa. Szybsze szczepienia na COVID-19 dzięki zmianie systemu

Terminy szczepień przeciw COVID-19. Od kiedy można się zarejestrować?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone