SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W piątek pogrzeb Krzysztofa Leskiego. Spocznie na Powązkach

Krzysztof Leski/fot. Wikimedia Commons

Pogrzeb zabitego w sylwestrową noc dziennikarza prasowego i telewizyjnego Krzysztofa Leskiego odbędzie się w piątek na Powązkach Wojskowych. O dacie pogrzebu poinformował w poniedziałek bloger Paweł Rybicki.

„Pogrzeb śp. Krzysztofa Leskiego w piątek 17 stycznia o godz. 15:00 na Powązkach Wojskowych. O godz. 13.30 odprawiona zostanie Msza Św. w intencji zmarłego w kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła (Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, Pl. Teatralny 18)” – napisał na Twitterze w poniedziałek Paweł Rybicki.

Podejrzany sam zgłosił się na policję

Dziennikarz Krzysztof Leski został zabity w noc sylwestrową w swoim mieszkaniu na warszawskiej Woli. Jego ciało zostało znalezione 7 stycznia. Podejrzany o to morderstwo 34-letni Łukasz B. zgłosił się na policję w Krakowie.

– 34-latek zgłosił się do funkcjonariuszy policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie, oświadczając, iż w nocy z 31 grudnia 2019 roku na 1 stycznia 2020 roku pozbawił życia Krzysztofa L. – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Mężczyzna powiedział, gdzie i jak to zrobił. Policjanci potwierdzili prawdziwość tych informacji podczas swoich czynności.

Prokurator przedstawił 34-letniemu Łukaszowi B. zarzut zabójstwa dziennikarza poprzez zadanie rany ciętej w szyję. „Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień” – przekazywał prokurator Łapczyński.

Krzysztof Leski karierę dziennikarską rozpoczął na początku lat 80. w prasie Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a potem Agencji Solidarność. W stanie wojennym był internowany. Po 1989 r. publikował w „Gazecie Wyborczej”, później przez wiele lat współpracował w TVP, gdzie prowadził m.in. „Wiadomości”. Był korespondentem „The Daily Telegraph” i BBC. Publikował też m.in. we „Wprost”, „Polityce” i „Press”. Był synem Kazimierza Leskiego, pseudonim „Bradl”, żołnierza Armii Krajowej i uczestnika Powstania Warszawskiego.

Czytaj też: Sekcja zwłok dziennikarza Krzysztofa Leskiego wykazała ranę ciętą szyi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone