SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Park na Ursynowie pełen śmieci. Urząd prosi o pomoc straż miejską

Zaśmiecony Park przy Bażantarni w Warszawie/fot. RDC

Góra śmieci, niedopałki i potłuczone szkło – tak wygląda leśna część Parku Przy Bażantarni na Ursynowie w Warszawie. Jedynie teren bliżej alei KEN został odnowiony kilka lat temu i jest regularnie sprzątany przez służby. – W lesie gęsto porośniętym drzewami pełno jest odpadów – mówią mieszkańcy.

Nasz reporter wybrał się do parku, by porozmawiać z mieszkańcami. Warszawiacy przyznają, że w parku nie jest najczyściej.

Śmieci sprzątamy tam dwa razy w tygodniu – informuje rzeczniczka urzędu dzielnicy Kamila Terpiał.

W czasie jesienno-zimowym takie zanieczyszczenia jak szkło, kapsle, papier czy plastik usuwane są dwa razy w tygodniu. Z kolei zamiatanie nawierzchni utwardzonych wykonywane jest raz w tygodniu z wyjątkiem tego czasu, kiedy leży pokrywa śnieżna. bo wtedy siłą rzeczy jest to niemożliwe – zauważa.

Wszystkiemu winni wandale

Zdaniem Terpiał większym problemem są wandale. Wieczorami bowiem młodzież urządza sobie w parku zakrapiane imprezy.

Niejednokrotnie prosiliśmy straż miejską o częstsze kontrole w tym rejonie – dodaje Terpiał. – Prosimy straż miejską o to, żeby częściej patrolowała teren parku przy Bażantarni. To jest jedyna rzecz, którą możemy zrobić, żeby spróbować przeciwdziałać tym zachowaniom – przyznaje.

Chcemy w tym roku zrewitalizować wschodnią część parku – mówi nam rzeczniczka. – Planujemy nową aranżację tej części parku. Utrzymany będzie jej dziki charakter, ale pojawią się alejki oraz takie miejsca wypoczynku jak hamaki czy ogrodzony teren wybiegu dla psów – wymienia.

Kompleksowa przebudowa zachodniej części parku zakończyła się w 2016 roku.

Czytaj też:

Zakaz wstępu do lasów w Tuchlinie. Powodem szkody po wichurach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone