SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Przymrozki na Mazowszu. Alert IMGW obowiązuje aż do wtorku

fot. Pixabay

Synoptycy ostrzegają przed przymrozkami na Mazowszu. Temperatura w regionie może spaść poniżej zera stopni Celsjusza, niewykluczone są też opady deszczu ze śniegiem. Na terenie całego województwa aż do wtorku obowiązuje alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW wydał w piątek alert przed przymrozkami dla całego kraju, z wyłączeniem okolic Wrocławia, Legnicy i Opola. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy m.in. województwa mazowieckiego. Obowiązuje ono do najbliższego wtorku do godziny 8:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków synoptycy szacują na 80 procent. W centralnej części kraju w najbliższych dniach może również pojawić się śnieg z deszczem.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Mróz, wiatr i deszcze ze śniegiem

Jak informuje synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk, nadchodzącej nocy temperatura będzie wahać się od -3 st. C na północnym-wschodzie i ok. 0, -1 st. C w w głębi kraju. Najcieplej będzie na krańcach zachodnich oraz nad morzem – od 2 do 4 st. C. Tomczuk dodała, że opady będą występowały przede wszystkim we wschodniej części kraju. Będzie tam padał deszcz, deszcz ze śniegiem, a także śnieg. Deszcz ze śniegiem i śnieg spadnie również na południu, na terenach podgórskich.

Wiatr będzie porywisty przede wszystkim na północnym wschodzie. Jego porywy mogą tam dochodzić do 55 km/h. W miarę upływu nocy wiatr jednak osłabnie.

Synoptycy prognozują, że ujemne temperatury pojawią się nie tylko przy gruncie, ale nawet na wysokości ok. dwóch metrów.

Czytaj też:

PAS: jakość powietrza w regionie warszawskim gorsza niż w stolicy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone