SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mazowszanie jeżdżą na czerwonym świetle. ITD podliczyło fotoradary

fot. Wikipedia

W maju system fotoradarowy CANARD Inspekcji Transportu Drogowego zarejestrował prawie 138 tysięcy naruszeń, z czego ponad 135 tys. dotyczyło przekroczenia prędkości – poinformował rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Polacy często przejeżdżają też na czerwonym świetle – tu niechlubnymi rekordzistami są mieszkańcy Mazowsza.

Monika Niżniak przekazała dane dotyczące liczby naruszeń zarejestrowanych przez system fotoradarowy CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym – red.) w maju 2021 r. w porównaniu do 2020 roku. Wynika z nich, że w ubiegłym miesiącu fotoradary zarejestrowały 137,9 tys. naruszeń.

W analogicznym okresie w 2020 roku tych naruszeń urządzenia zarejestrowały 140,3 tys. – poinformowała rzeczniczka GITD dodając, że jest to spadek ok. 2,4 tys. wykroczeń.

Przekazała, że 135,2 tys. naruszeń w maju 2021 roku dotyczyło przekroczenia prędkości, natomiast 2,7 tys. dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Najwięcej przejazdów na czerwonym na Mazowszu

Podkreśliła również, że najwięcej przekroczeń prędkości zarejestrował fotoradar ustawiony na drodze krajowej 10 w Solcu Kujawskim – ok. 800 naruszeń. Natomiast najwięcej przejazdów na czerwonym świetle zarejestrował fotoradar na al. Krakowskiej w Mrokowie w województwie mazowieckim – około 700 naruszeń. Z kolei na autostradzie A1, w kierunku na Kamieńsk tylko w maju odcinkowy pomiar prędkości zarejestrował 20 tys. naruszeń.

Kierowcy przekraczali prędkość średnio o 25 km/h, ale byli też niechlubni rekordziści. Trzeciego maja fotoradar na autostradzie A1 w kierunku Tuszyna zarejestrował mitsubishi, którego kierowca przekroczył prędkość o 64 km/h w obszarze niezabudowanym jadąc 134 km/h przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h – podała. Dodała, że kierowcy został wystawiony mandat w kwocie 500 złotych i dostał on także 10 punktów karnych.

Zaapelowała także do kierowców o rozsądek, o przewidywanie skutków swoich decyzji. – Stosujmy się do ograniczeń prędkości, zwolnijmy, dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, szanujmy innych uczestników ruchu drogowego – powiedziała.

Czytaj też:

Strażacy z Mazowsza uhonorowani. „Miniony rok był bardzo trudny”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone