SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Centrum Usług Społecznych otwarto w Kozienicach. „Poważny projekt”

fot. PAP/Piotr Polak

W poniedziałek w Kozienicach otwarto Centrum Usług Społecznych. Na budowę gmina otrzymała dotację w wysokości ponad 3 mln zł. Nowy budynek centrum ma na celu poprawę warunków pracy pracowników służb pomocy społecznej i obsługi interesantów.

Gościem honorowym uroczystości otwarcia Centrum Usług Społecznych w Kozienicach była Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Centrum Usług Społecznych, które nas dzisiaj tutaj zgromadziło, to pierwszy kamień milowy, (…) pięknie funkcjonujący. Takich centrów w skali kraju powstanie 43, ale dopiero 6 centrów jest na tym etapie, który tutaj został zaprezentowany. Gratuluję pracownikom, bo dzięki temu rozszerzy się zakres świadczonych usług – powiedziała Maląg.

To piękny ośrodek i nie ukrywam, cieszę się, że właśnie z naszych środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej to dofinansowanie trafiło w dobre ręce. Dobrze zainwestowane pieniądze, które przede wszystkim służą drugiemu człowiekowi. To jest nasza marka, w tym kierunku powinniśmy pójść – dodała Maląg.

„Poważny projekt”

Projekt Centrum Usług Społecznych w Kozienicach otrzymał dotację w wysokości 3 mln 100 tys. zł.

Ten projekt traktujemy jako poważny, dlatego my, jako gmina Kozienice, dokładamy do tego, choć nie musimy. Obiekt, w którym się teraz znajdujemy, był wcześniej doszczętnie zniszczony. 420 tysięcy było z programu Centrum usług Społecznych, a ponad 1 milion 600 tyś. zł dołożyła gmina Kozienice z funduszy własnych – przekazał burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

Jak podkreślił, nowy budynek centrum ma na celu poprawę warunków pracy pracowników służb pomocy społecznej i obsługi interesantów.

Miejsko – gminny ośrodek pomocy społecznej zatrudnia prawie 70 osób, które funkcjonowały w starym budynku na powierzchni około 400 metrów. Tutaj mamy prawie 1400 metrów i 60 pomieszczeń, które będą do dyspozycji centrum. Myślę, że cały projekt zamknie się kwotą około 5 milionów złotych – powiedział Kozłowski.

Zaznaczył, że fundusze skierowane zostaną też na działania społeczne m.in. na organizację klubu seniora, świetlice społeczne, warsztaty terapii zajęciowej.

Dotacja na Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

Minister Maląg oficjalnie przekazała też informację o wsparciu finansowym oraz symboliczny czek na kwotę ponad 2 mln 147 tyś. zł na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, które powstanie w Kościołkach koło Kozienic. Gmina Kozienice, jako jedna z 29 gmin, otrzymała środki na realizację programu „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne”.

Szefowa resortu odwiedziła również Kozienicki Dom Dzienny Senior+ i żłobek miejski w Kozienicach.

W dniu 3 grudnia 2020 roku Rada Miejska w Kozienicach podjęła decyzję o utworzeniu od 1 stycznia 2021 roku Centrum Usług Społecznych. Celem tych działań jest ułatwienie świadczenia usług dostosowanych do potrzeb lokalnej społeczności.

Czytaj też:

Orlen gratuluje paraolimpijczykom. „Podwójni zwycięzcy”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone