SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dziś na ulice Warszawy nie wyjechało 78 autobusów Arrivy

fot. RDC

W czwartek, w drugim dniu po zawieszeniu umowy z Arrivą, na stołeczne ulice nie wyjechało 78 z ok. 1300 autobusów, które realizują kursy w okresie wakacyjnym. Jak tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego, chodzi o pojedyncze kursy na niektórych liniach.

Z informacji przekazanych przez stołeczny ratusz oraz Zarząd Transportu Miejskiego wynika, że pierwszego dnia po zawieszeniu umowy ze spółką Arriva z ok. 1,3 tys. autobusów, które jeżdżą w ramach wakacyjnego rozkładu jazdy, na ulice nie wyjechało 80 pojazdów.

W czwartek obsługa linii jest podobna – na stołeczne ulice nie wyjechało 78 autobusów. ZTM zaznaczył przy tym, że jest to „ułamek procenta wszystkich” autobusów. – Oznacza to, że nie zostaną zrealizowane pojedyncze kursy na niektórych liniach – powiedział Tomasz Kunert z ZTM. Podkreślił również, że nie zostanie zawieszona żadna linia oraz nie zostaną zmienione częstotliwości kursów.

Umowa z Arrivą zawieszona do odwołania

Miasto do odwołania zawiesiło umowę ze spółką Arriva, która jako jeden z sześciu przewoźników świadczy transport miejski na terenie stolicy. Powodem był drugi w ostatnim czasie wypadek autobusu tego przewoźnika.

We wtorek ok. godz. 10.30 na ul. Klaudyny na warszawskich Bielanach kierowca autobusu linii 181 uderzył w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została przewieziona do szpitala z ogólnymi obrażeniami.

Jak poinformowała policja, 25-letni kierowca autobusu był trzeźwy, ale test na narkotyki wykazał w jego organizmie obecność środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany.

Drugi wypadek autobusu w ciągu dwóch tygodni

Po wypadku rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że w związku z decyzją o czasowym zawieszeniu umowy z Arrivą, autobusy tego przewoźnika nie wyjadą do odwołania na stołeczne drogi. Jak wskazała – pojazdy zapewnić ma pozostałych pięciu przewoźników, którzy realizują przewozy na terenie miasta.

Wtorkowy wypadek to drugie podobne zdarzenie z udziałem kierowcy miejskiego autobusu, będącego pod wpływem narkotyków, pracującego dla firmy Arriva. 25 czerwca kierowca autobusu linii 186 spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego, w którym zginęła pasażerka, a czworo innych pasażerów zostało ciężko rannych. Tomasz U., który kierował autobusem, był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany.

Czytaj też:

Wypadek autobusu w Warszawie. Prokuratura: kierowca prowadził pojazd po użyciu narkotyków

Wymóg szczepień przy przyjmowaniu dzieci do żłobków zgodny z prawem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone