SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ostatnia droga Kuby K. 15-latek spoczął na cmentarzu na Woli

fot. RDC

16-letni Kuba K. pochowany na cmentarzu tatarskim w Warszawie. Zabitego nożem ucznia jednej z wawerskich szkół pożegnali bliscy i koledzy.

Ceremonia pochówku odbyła się w obrządku muzułmańskim, trwała kilkanaście minut. Najpierw bliscy i znajomi Kuby modlili się przy nim. Modlitwa składała się z czterech części. Później zawinięte w białe płótno ciało chłopca przeniesiono do grobu. W trakcie religijnej pieśni zebrani mogli wrzucić do grobu garść ziemi.

Kuba zginął w ubiegły piątek podczas szkolnej przerwy w Szkole Podstawowej nr 175 w dzielnicy Wawer. 15-letni kolega dźgnął go nożem. W sprawie zatrzymano już pięć osób.

Pomoc psychologa

Stołeczny ratusz tymczasem oferuje pomoc uczniom SP nr 195. Urzędnicy uruchomili w placówce pomoc psychologiczną.

Mariola Wołoszyn, ekspert w zakresie przestępczości nieletnich, podkreśla, że często, by zapobiec tragedii wystarczy rozmowa. – Trzeba mieć odwagę, by wsłuchiwać się w problemy, mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Kadra pedagogiczna musi umieć rozmawiać, nie tylko wyciągać konsekwencje. Strach wywoływany u dzieci nie skutkuje niczym dobrym – tłumaczy psycholog.

Musimy brać pod uwagę to, że młodzież jest bardziej emocjonalna, dlatego każdy niebezpieczny sygnał należy przeanalizować i upewnić się, że za tymi emocjami nie idzie coś gorszego – złość, narkotyki czy depresja – dodaje Wołoszyn.

Pogrzeb Kuby odbył się na cmentarzu przy ulicy Tatarskiej na Woli. Prokuratura zdecyduje, czy zatrzymany domniemany sprawca ataku Emil B. będzie odpowiadał za swój czyn jako dorosły.

Czytaj też:

Kolejne dwie osoby zatrzymane w sprawie zabójstwa w Wawrze

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone