SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Używane rzeczy posłużą innym. W stolicy powstaną „Dzielnie”

fot. Pixabay

W stolicy mają powstać „Dzielnie” – ogólnodostępne miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli zostawić używane rzeczy w dobrym stanie – poinformował w czwartek urząd miasta. Akcja nosi nazwę „Podaj Dalej”.

Warszawa uruchamia pilotażowy projekt oparty o ekonomię współdzielenia i nawiązujący do filozofii „zero waste”. „Mieszkańcy będą mogli zostawić w ‚Dzielniach’ używane rzeczy w dobrym stanie, z których nie chcą już korzystać lub których nie potrzebują, a także niewykorzystaną żywność” – poinformował Urząd Miasta.

Pierwszy z takich obiektów powstanie na Pradze-Południe przy ulicy Berezyńskiej 27. Miejsce zacznie funkcjonować w drugiej połowie kwietnia. Zarząd Dzielnicy ogłasza właśnie konkurs ofert dla organizacji pożytku publicznego na prowadzenie ‚Dzielni’ w tym i przyszłym roku.

Pierwszy taki obiekt

Pilotażowy obiekt pozwoli wypracować rozwiązania pomocne w uruchomieniu i prowadzeniu podobnych miejsc także w innych dzielnicach Warszawy” – zapowiedziało miasto.

Projekt „Podaj dalej” został zainicjowany przez Aretę Szpurę, aktywistkę ekologiczną, która zwróciła się do Urzędu m.st. Warszawy z prośbą o wsparcie w realizacji pomysłu. – Bardzo potrzebne są w mieście miejsca, w których warszawianki i warszawiacy mogliby zostawiać rzeczy dla innych – nie tylko osób potrzebujących pomocy, ale również tych, którzy w trosce o dobro planety i naszą przyszłość chcą ograniczyć własną konsumpcję oraz przyczynić się do redukcji odpadów – stwierdziła Areta Szpura.

Czytaj też:

Góralki skalne ze stołecznego zoo wyjechały do Francji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone