SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Utrudnienia w centrum w związku z Grand Prix na żużlu

Stadion Narodowy/fot. Przemysław Jahr/Wikimedia Commons

W sobotę, 14 maja, o godz. 19 na stadionie Narodowym odbędzie się Speedway Grand Prix Warszawa. Ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

W sobotę w godz. 16-19 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego.

– Dopuszczony będzie przejazd al. Stanów Zjednoczonych, ul. Afrykańską i Bora-Komorowskiego – przekazał ZTM.

Utrudnienia w Śródmieściu

Po zakończeniu imprezy (ok. godz. 22.00) policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

Jak informuje ZTM przed imprezą, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicą Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202, jadące w kierunku Metro Stadion Narodowy, pojadą ulicami: Zamoyskiego, Jagiellońską, Kijowską do pętli Dworzec Wschodni. Targową pojadą także autobusy linii 135, a linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

W godz. 16–19 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy. Autobusy będą tam kursowały swoimi stałymi trasami.

Zmiany w kursowaniu autobusów

Po zakończeniu imprezy, ok. godz. 22, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona. W takim przypadku składy linii 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza. Natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

Dodatkowo, jak przekazał ZTM, uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Trasa Łazienkowska, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska, al. Waszyngtona do pętli Wiatraczna.

Po zakończeniu imprezy na trasy wyjadą dodatkowe tramwaje. Z pętli al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a z ronda Waszyngtona będą kursowały autobusy linii 509 do Winnicy i na Gocław.

Czytaj też:

Dziś mistrzostwa kierowców autobusów. „Ważne bezpieczeństwo”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone