SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Uświadomić społeczeństwo”. Strajk klimatyczny w Warszawie

fot. RDC

Setki uczniów z Warszawy na wagarach. To za sprawą piątkowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który odbył się w całym kraju. Młodzież usiłowała zwrócić uwagę na globalne problemy środowiska.

Niektórzy z uczniów byli gotowi na to, żeby uciec z lekcji tylko po to, by wspólnie walczyć o planetę.

Z informacji uzyskanych w kilku szkołach wynika, że uczniów, którzy poszli na wagary było więcej. Niektórzy jednak prawdopodobnie zostali w domach.

Młodzież usłyszała zarzut, że tak licznie przyszli dziś pod ministerstwo energii, by uniknąć lekcji. Nauczyciele jednak traktują takie inicjatywy, jak dzisiejsza, jako formę edukacji społecznej i nie zgadzają się z tym poglądem. – Jestem zachwycona i dumna ze swoich uczniów – powiedziała nauczycielka języka francuskiego jednego z warszawskich liceów Anna Reif. – Nasi nauczyciele nas bardzo wspierają, uważają, że jest to słuszna forma. I jeśli pokażemy, że ten temat jest dla nas ważny, to oni są z nami. My nie odmawiamy edukacji i nauki, wręcz przeciwnie. Dlatego tu dziś jesteśmy – zaznaczyła jedna z uczestniczek protestu.

Pikieta przed siedzibą resortu

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie trwał około czterech godzin. Zakończył się pikietą przed siedzibą Ministerstwa Energii przy ul. Kruczej.

Uczestnicy spotkali się u zbiegu Marszałkowskiej i Królewskiej. Stamtąd przeszli Marszałkowską do Ronda Dmowskiego i Alejami Jerozolimskimi do Kruczej. Celem uczniów było zwrócenie uwagi polityków na zmiany klimatyczne. W przemarszu wzięło udział kilkaset osób.

Czytaj też:

„Mamy wpływ na planetę”. Strajk przy placu gen. Sikorskiego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone