SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Usłyszeć Dzieci”. Pierwsza Dama kieruje inicjatywę do rodziców

"Usłyszeć Dzieci" - inicjatywa Pierwszej Damy skierowana do rodziców i wychowawców/fot. Usłyszeć Dzieci/Facebook

„Usłyszeć Dzieci” – to tytuł projektu skierowanego do rodziców, nauczycieli i opiekunów, którego inicjatorką jest Agata Kornhauser-Duda. Inicjatywa ma pomóc dzieciom wyjść z izolacji spowodowanej epidemią. – Potraktujmy to jako wyznanie ponad podziałami – zaapelowała Pierwsza Dama na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Agata Kornhauser-Duda uruchomiła akcję skierowaną do rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chodzi o to, aby podpowiedzieć opiekunom, jak wesprzeć młodzież w wychodzeniu z izolacji covidowej. – Jako nauczycielka wiem, że młodzi ludzie dużo chętniej i efektywniej uczą się, gdy mogą aktywniej spędzić czas. Przede wszystkim, gdy są w swoim rówieśniczym gronie. Pandemia to bardzo zmieniła, ale przede wszystkim zmieniła dzieci i młodzież, odbierając motywację do prawdziwych, pozawirtualnych relacji z rówieśnikami – mówi Pierwsza Dama na nagraniu zamieszczonym na facebookowym profilu projektu „Usłyszeć Dzieci”.

Pomogą w tym eksperci. – Zaprosiłam wielu specjalistów: psychologów, pedagogów, socjologów i lekarzy, by dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomogli nam usłyszeć dzieci, nawet gdy one mówią mało, gdy mówić nie chcą, lub gdy krzyczą. Inicjatywa będzie realizowana w mediach społecznościowych, gdzie emitowane będą rozmowy w 12 odcinkach – tłumaczy Agata Kornhauser-Duda.

Na profilu na Instagramie Pierwszej Damy oraz na Facebooku pod hasłem „Usłyszeć Dzieci” wypowiadać się będą między innymi specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka oraz Maria Rotkiel – psycholog, terapeuta rodzinny.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone