SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Bezrobocie w Warszawie i na Mazowszu bez zmian

fot. Pexels

Stopa bezrobocia w Warszawie i w województwie mazowieckim bez zmian. Utrzymała się w mieście na poziomie z października – 1,3 proc. Obniżyła się o 0,2 punktów proc. w skali roku. Dla województwa mazowieckiego wskaźnik ten wyniósł 4,3 proc. i obniżył się o 0,5 punktów proc. Spadło natomiast przeciętne wynagrodzenie brutto liczone zarówno dla stolicy, jak i dla całego regionu. Dane te podał Urząd Statystyczny w Warszawie.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w listopadzie 6454 zł i zmniejszyło się o 3,5 proc. w skali miesiąca. Zmniejszyło się również miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw liczone dla całego województwa (o 2,8 proc.) – wyniosło 6098 zł i było przeciętnie o 356 zł niższe niż w stolicy.

Bezrobotni

W końcu listopada liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie wyniosła 18 tys., a w województwie 122 tys. i zmniejszyła się odpowiednio o 11 proc. i o 10 proc. w skali roku. Do warszawskich urzędów pracy zgłoszono w listopadzie 3 tys. ofert pracy (mniej o 15 proc. niż przed rokiem i o 13 proc. niż przed miesiącem). W województwie mazowieckim natomiast 12 tys. (mniej o 25 proc. niż przed rokiem i o 16 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca). W końcu miesiąca na jedną ofertę pracy przypadało w stolicy 11 bezrobotnych, podczas gdy w województwie mazowieckim 15.

 

Czytaj też:  Płatne parkowanie, e-kontrole. Rok zmian dla kierowców w stolicy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone