SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wideotłumacz dla osób niesłyszących w urzędzie miejskim w Płońsku

fot. Wikipedia

Urząd Miasta w Płońsku uruchomił nową usługę online – wideotłumacza. Jak informuje, jest ona przeznaczona dla osób niesłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw urzędowych. Usługę można aktywować m.in. poprzez telefon komórkowy lub tablet.

W Urzędzie Miejskim w Płońsku dostępna jest usługa online wideotłumacza, skierowana do osób niesłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw urzędowych” – przekazał w komunikacie tamtejszy samorząd.

Jak wyjaśniono, osoba niedosłysząca musi mieć dostęp do Internetu i kamerę w swoim komputerze, telefonie lub tablecie – aby połączyć się z tłumaczem jeżyka migowego wystarczy aktywować na stronie internetowej www.plonsk.pl symbol dwóch dłoni w geście migania.

Wystarczy zgłosić potrzebę

Z pomocy tłumacza języka migowego online można skorzystać również podczas wizyty w Urzędzie Miejskim. Usługa dostępna jest w kancelarii urzędu na parterze budynku, wchodząc wejściem głównym. Stanowisko zostało oznaczone piktogramem dwóch dłoni w geście migania” – zaznaczył płoński samorząd. Jak zapewnił, osoba, która chce skorzystać z wideotłumacza nie musi umawiać się wcześniej, by skorzystać z usługi.

Należy tylko poinformować pracownika kancelarii o potrzebie skorzystania z tej formy kontaktu. Można mieć przy sobie np. kartkę z napisem ‚Chciałbym skorzystać z wideotłumacza’. Pracownik kancelarii urzędu nawiąże wtedy połączenie przez Internet z tłumaczem języka migowego i poprosi właściwego do załatwienia sprawy pracownika urzędu” – przekazał ratusz.

Czytaj też:

Blokował numer alarmowy, bo „chciał pogadać”

Mazowieckie firmy chętne do organizacji szczepień na COVID-19

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone