SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Ursynów. Przy szkole stanął mur, rodzice domagają się furtki

fot. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 330 - fanpage na Facebooku

Sąsiedzki konflikt w sprawie ogrodzenia przy ursynowskiej szkole. Chodzi o podstawówkę nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Warszawie. Przez lata rodzice z dziećmi wchodzili na teren placówki przez dziurę w płocie od strony ulicy Migdałowej.

Teraz mamy betonowy mur, dlatego apelujemy o furtkę – mówił autor petycji przeciwko inwestycji Tomasz Witkowski. – Postawienie nowego muru, oznacza, że rodzice będą musieli nadrabiać drogi. Nie jest to mały kawałek około 400-450 metrów. Matki odprowadzające dzieci, ułatwiały sobie tę drogę i szły na skróty – tłumaczył w RDC.

Płot powstał w trosce o najmłodszych – odpowiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 330 Joanna Skopińska. – Rzeczy, które zbieraliśmy po każdej nocy zagrażały bezpieczeństwu i zdrowiu dzieci. Nawet w zajęciach przeszkadzały przechodzące osoby. Wyobraźcie sobie Państwo ćwiczące na boisku dzieci i w tym momencie jadący starszy pan na rowerze – zaznaczyła w audycji „Jest sprawa”.

Nie będzie już żadnych zmian – potwierdza rzeczniczka dzielnicy Ursynów Kamila Terpiał. – Potwierdzam, że jest to nasze ostateczne zdanie. Wybudowaliśmy ten murek na wniosek pani dyrektor. W murku nie ma furtki, ale będzie tam mural – podkreśliła.

Jak poinformowała nas rzeczniczka, mural będzie związany z subkulturą hiphopową.

Posłuchaj całej audycji: Jest sprawa: Płot czy furtka? Sąsiedzki konflikt w sprawie ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 330

Czytaj też:

„Tam jest człowiek!”. Interwencja strażników miejskich na Pradze

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone