SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ursus Warszawa rusza do przodu. Pokonał znane drużyny

fot. Pexels

Ursus rośnie w siłę. Tym razem mowa nie o słynnej fabryce ciągników, a o drużynie piłkarskiej znajdującej się właśnie w tej dzielnicy Warszawy. Popularne „Traktorki” zakończyły rundę jesienną III ligi na niezłym piątym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Co ciekawe, znaleźli się oni wyżej niż bardziej znane zespoły ze stolicy – Polonia i rezerwy Legii.

Rozwój sportowy poszedł w parze z tym infrastrukturalnym, gdyż w przygotowaniu jest zadaszenie trybuny głównej na stadionie przy ulicy Sosnkowskiego. Modernizacja obiektu to jeden z projektów budżetu obywatelskiego na ten rok, a jej koszt to 367 tysięcy złotych. Jak mówi trener Ursusa Ariel Jakubowski, nie są to jedyne zmiany na plus.

Wysoka pozycja w tabeli pozwala „Traktorkom” realnie myśleć o awansie szczebel wyżej, gdyż do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki stołeczni zawodnicy tracą dziewięć punktów. W klubie nikt nie chce jednak składać szumnych deklaracji, a trener Ariel Jakubowski wraca wspomnieniami do 2014 roku, gdy Ursus już raz musiał obejść się smakiem.

Piłkarze Ursusa będą trenować jeszcze do 8 grudnia, a przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną miesiąc później. W trakcie przerwy zimowej rozegrają aż 13 sparingów, a pierwszy mecz ligowy w nowym roku z Pelikanem Łowicz zaplanowano na 10 lub 11 marca. Na to starcie ma już być gotowy zmodernizowany stadion, który pomieści około tysiąca kibiców.

Posłuchaj całej rozmowy:

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone