SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Uroczyste otwarcie wystawy „Jerzy Waldorff-Preyss 1910-1999”

fot. mat. prasowe

Wystawa „Jerzy Waldorff-Preyss 1910-1999” otwarta. Na miejscu było w sobotę plenerowe studio RDC, a Jerzy Kisielewski wraz z gośćmi przybliżył słuchaczom ekspozycję pamiątek po wybitnym krytyku muzycznym, pisarzu, felietoniście, niezwykłej osobowości świata polskiej kultury.

Kolekcja lasek, portrety rodzinne, obrazy, fotografie, karykatury, rzeczy osobiste, antyczne meble składają się na wystrój gabinetu Jerzego Waldorffa. Przez lata w Radziejowicach spędzał wiele czasu, miał tam swoje miejsce pracy i wypoczynku. Waldorff zainicjował także w Domu Pracy Twórczej stałą działalność artystyczną: koncerty, wystawy, spektakle, co z czasem zaowocowało Letnim Festiwalem upamiętniającym jego postać. W festiwalu biorą udział wybitni artyści, laureaci konkursów, w tym chopinowskiego, moniuszkowskiego, im. Wieniawskiego, znakomici dyrygenci i renomowane orkiestry.

W 2018 roku odbyła się dziesiąta edycja imprezy. Otwarcie Gabinetu Jerzego Waldorffa zostało poprzedzone wieczorem artystycznym, na który złożyły się trzy pasje pisarza: muzyka Karola Szymanowskiego, poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz malarstwo Jacka Malczewskiego.

Gabinet tworzy, wraz z galerią obrazów Józefa Chełmońskiego, dostępną dla zwiedzających stałą ekspozycję Pałacu w Radziejowicach.

Gośćmi Jerzego Kisielewskego byli dyrektor Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach Zenon Butkiewicz i aktor Krzysztof Kumor.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone