SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Uniwersytet Warszawski przedłuża zdalne nauczanie do 15 maja

UW/fot. uw.edu.pl

Władze Uniwersytetu Warszawskiego przedłużyły o miesiąc obowiązujące ograniczenia w funkcjonowaniu uczelni w związku z epidemią COVID-19. Zajęcia i wykłady dla studentów, doktorantów i słuchaczy do 15 maja będą prowadzone wyłącznie zdalnie – wynika z zarządzenia rektora UW prof. Marcina Pałysa.

Pierwotnie zajęcia na UW miały być prowadzone wyłącznie on-line do 14 kwietnia. Według opublikowanego we wtorek rektorskiego zarządzenia studenci będą się uczyć w domu co najmniej do połowy maja. Do tego czasu będą także obowiązywać ograniczenia pracy na terenie uczelni.

Ponadto do 31 sierpnia odwołane zostają wszystkie wydarzenia o charakterze otwartym takie jak: konferencje, sympozja, wykłady otwarte, imprezy artystyczne, które miałyby być organizowane na terenie UW.

Ograniczeń ciąg dalszy

Z kolei do 30 czerwca zawieszone pozostaną wszystkie służbowe wyjazdy zagraniczne, a także możliwość udziału w konferencjach krajowych dla pracowników, studentów, doktorantów i słuchaczy UW. Do tego dnia wstrzymane będą także przyjazdy gości zagranicznych na UW.

Do końca czerwca wstrzymane jest także kwaterowanie nowych osób w domach studenckich i innych obiektach UW. Zakazane są tam również odwiedziny przez gości zewnętrznych. Powyższe nie dotyczy obiektów świadczących usługi hotelowe w części hotelowej na zasadach komercyjnych – zastrzeżono w zarządzeniu.

Dodatkowe ulgi dla osób studiujących

W związku z odwołaniem wszystkich zajęć i wykładów, poza tymi prowadzonymi zdalnie, uniwersytet przygotował ulgi dla studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych „Szkoła edukacji PAFW – UW” i stypendystów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zakwaterowanych w obiektach UW. Opłata za zakwaterowanie wnoszona za kwiecień i za maj zarządzeniem rektora została obniżona o 50 proc.

W Polsce Ministerstwo Zdrowia poinformowało dotąd o ponad 4,5 tys. potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem i 111 zgonach powiązanych z COVID-19.

Czytaj też:

R. Trzaskowski: ubytki w dochodach Warszawy mogą wynieść 2 mld zł

Więcej pasażerów w warszawskim metrze po otwarciu nowych stacji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone