SŁUCHAJ ONLINE
MENU

UKSW: dobiega końca rekrutacja na kierunek pielęgniarski

fot. Wikimedia Commons

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstał Wydział Medyczny. Kończy się rekrutacja na kierunek pielęgniarski, a od nowego roku akademickiego planowane jest otwarcie kierunku lekarskiego. 

Na konferencji Episkopatu Polski Sekretarz generalny biskup Artur Miziński podkreślił, że nieprzypadkowo konferencja ta odbywa się w Światowym Dniu Chorego. Według niego, plany rozwoju uczelni doskonale wpisują się w obchody tego dnia. Zaznaczył, że w centrum uwagi jest potrzebujący człowiek, człowiek chory, nad którym mamy obowiązek – jako wierni – pochylić się. Podkreślił, że zachęca do tego nauczanie Kościoła oraz papież Franciszek w swoim orędziu z okazji Światowego Dnia Chorego zgodnie z hasłem „darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.

Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ksiądz profesor Stanisław Dziekoński powiedział, że Wydział Medyczny jest odpowiedzią na oczekiwania społeczne. Według niego, w tej decyzji pomogły słowa wygłoszone kiedyś przez Jana Pawła II podczas odbierania tytułu Doktora Honoris Causa tej uczelni. Jan Paweł II powiedział wówczas, że na uniwersytecie, w którym tak bardzo pochylamy się nad człowiekiem, potrzeba czegoś więcej. Oprócz kierunków humanistycznych, które pozwalają otworzyć się na człowieka i zrozumieć, kim jest osoba, do której adresujemy naszą pomoc, potrzeba również kierunków, które by w wyjątkowy sposób pokazywały tę służbę chorym czyli kierunków medycznych.

Rektor podkreślił, że poprzez uruchomienie kierunków medycznych uczelnia wpisuje się w misję Kościoła, która dotyczy niesienia pomocy chorym i cierpiących.

Czytaj też:

Akademik dla 300 studentów UW. Wybrano dwa projekty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone