SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Uliczny Patrol Medyczny dba o bezdomnych na terenie Warszawy

fot. mat. prasowe

Praga Północ, Białołęka i Targówek – osoby bezdomne przebywające na terenie tych dzielnic odwiedza Uliczny Patrol Medyczny. Radiowóz z ratownikami, wyposażony w sprzęt i środki medyczne dotrze do wytypowanych miejsc – szałasów, altanek, pustostanów – i udzieli osobom bezdomnym doraźnej pomocy medycznej.

Uliczny Patrol Medyczny to całoroczna specjalistyczna pomoc dla osób bezdomnych i pierwszy tego typu projekt w Polsce. Jest to wspólna inicjatywa Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Caritas Polska oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, która ruszyła jesienią 2017 roku jako kolejny element działań pomocowych na rzecz osób bezdomnych.

Jest to objazdowa pomoc ratunkowa dla osób przebywających poza schroniskami – m. in. w pustostanach, w ogródkach działkowych, garażach, a nawet w namiotach i szałasach. Tylko od września 2017 r. Uliczny Patrol Medyczny w trakcie kontroli 80 miejsc udzielił pomocy 65 osobom. Łącznie udzielono 85 porad medycznych oraz wykonano 135 czynności medycznych.

W ramach projektu specjalnie oznakowany radiowóz z doświadczonymi ratownikami, odpowiednio wyposażony w sprzęt i środki medyczne, objeżdża wytypowane miejsca przebywania osób bezdomnych oraz ulice Warszawy, udzielając potrzebującym doraźnej pomocy medycznej, kierując lub zawożąc ich do szpitala lub Przychodni Lekarzy Nadziei. Ratownicy udzielają osobom bezdomnym fachowych porad oraz informują o możliwościach podjęcia terapii w przypadku uzależnień i wychodzenia z bezdomności.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone