SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ulica Barwna zniknie z Ursynowa? Mieszkańcy się sprzeciwiają

fot. UD Ursynów/FB

Ulica Barwna na Ursynowie może zniknąć z wykazu nazw ulic. Komisja do spraw Nazewnictwa Ulic w Radzie Miasta argumentuje to tym, że Barwna ma niecałe 100 metrów, jest tam jeden budynek i ulica stanowi naturalne przedłużenie ulicy Janowskiego.

Mieszkańcy dzielnicy chcą jednak zachowania istniejącej do dzisiaj nazwy.

Ostateczną decyzję o likwidacji nazwy podejmie Rada Miasta. Z kolei Radni Ursynowa zapowiedzieli, że podczas sesji Rady Dzielnicy negatywnie zaopiniują proponowaną zmianę.

Zniknięcie z mapy Warszawy ulicy Barwnej nie jest przesądzone. Urząd miasta przekonuje, że weźmie pod uwagę zdanie mieszkańców i dzielnicy, które chcą zachowania uliczki.

Radio dla Ciebie dowiedziało się jednak, że choć tabliczka z nazwą ulicą wisi na skrzyżowaniu, to nie ma jej w wykazach. Jak tłumaczy rzeczniczka ratusza Moniak Beuth-Lutyk, jest to niezgodność stanu faktycznego i prawnego i chodzi o uporządkowanie spisu. – To z reguły jest jakaś pozostałość po zmianach nazw ulic, które były nadawane w różnych latach. W przypadku ulicy Barwnej nazwa pojawiła się w 1953 roku, potem nastąpiły zmiany w 1975 i większość tej ulicy przybrała inne nazwy. Został wówczas 100-metrowy kawałek, który w spisie widoczny jest jako Janowskiego – mówi Beuth-Lutyk.

Rzeczniczka uspokaja również, że sprawa jest cały czas w toku. – Należy zasięgnąć opinii m.in. Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, Komisji ds. Nazewnictwa, a także Rady właściwej dzielnicy. To nigdy nie odbywa się w zaciszu gabinetu. Jeżeli nie ma opinii pozytywnej, sprawa jest pozostawiana bez rozpoznania – wyjaśnia.

W przypadku zmiany nazwy ulic mieszkańcy musieliby zmienić swoje dokumenty. W sumie chodzi o ponad 30 mieszkańców jednego bloku.

Czytaj też:

10 betoniarek na minutę. Mieszkańcy Odolan skarżą się na hałas

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone