SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Ulica 11 Listopada na Pradze odżyła. To dopiero początek zmian

fot. RDC

Ulica 11 Listopada w Warszawie została odmalowana w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Budynki między ulicami Konopacką a Inżynierską na Pradze odświeżyli mieszkańcy. – Już szósty raz odmalowujemy ulice na Pradze – mówi przedstawiciel stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi Krzysztof Michalski.

W poprzednich edycjach malowaliśmy między innymi wybrane obiekty na terenie osiedli Praga 1 i Praga 2. Malowaliśmy ulice Kawęczyńską i Inżynierską, dokonaliśmy pewnych metamorfoz elewacji przy ulicy Skoczylasa – przypomina Michalski.

Choć ulica 11 listopada jest ważnym szlakiem komunikacyjnym, do tej pory nie prezentowała się estetycznie. – Praktycznie cała jest pobazgrana. Na palcach jednej ręki można policzyć fasady budynków, które nie są zniszczone przez wandali. Postanowiliśmy to zmienić, korzystając też z mechanizmów wsparcia, które miasto stołeczne Warszawa oferuje mieszkańcom, chociażby możliwość zakupu materiałów, farb i różnego rodzaju sprzętu, który był wykorzystywany – mówi Michalski.

Do malowania jest więcej ścian

To nie koniec prac, na odmalowanie czekają również inne budynki. – Tak naprawdę oczyściliśmy i odnowiliśmy kawałek ulicy. W akcję planuje też włączyć się ZGM Praga-Północ oraz administratorzy części budynków, z którymi jesteśmy w kontakcie i którym przekażemy materiały malarskie, żeby odmalowali swoje budynki – zaznacza Michalski.

Nasz reporter zapytał mieszkańców, jak oceniają tę inicjatywę.

Akcja na 11 Listopada została zrealizowana we współpracy z Fundacją Zwalcz Nudę w ramach projektu „U nas na prawym brzegu”, współfinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Kolejną ulicą, którą planuje zająć się Stowarzyszenie dla Pragi, będzie Stalowa.

Czytaj też:

„Piłsudskim” do Warszawy. Pociąg na cześć marszałka już na torach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone