SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koronawirus. Ośmioklasiści z Gielniowa przystąpili do egzaminu

fot. Pixabay

Uczniowie z ostatniej klasy ze szkoły w Gielniowie przystąpili do egzaminu ósmoklasistów w dodatkowym terminie. Czerwcowy egzamin nie odbył się ze względu na pozytywne wyniki na obecność koronawirusa. W sumie zarażonych było 12 osób.

Jak poinformowała dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze Jolanta Wilk, obecność koronawirusa potwierdzono u jednej nauczycielki oraz pięciorga uczniów i sześciorga członków ich rodzin.

13 czerwca przysuski sanepid dowiedział się o pozytywnym wyniku badania nauczycielki ze szkoły w Gielniowie. Ponieważ prowadziła ona konsultacje dla uczniów klas ósmych, przygotowując ich do zbliżających się wówczas egzaminów, kwarantanną objęto ósmoklasistów wraz z rodzinami. W sumie były to 74 osoby. 12 osób z pozytywnym wynikiem przebywało w izolacji domowej.

Nauczycielka i uczeń zakażeni

Według sanepidu nie można powiedzieć, że źródłem zakażenia była nauczycielka, bo na drugi dzień okazało się, że pozytywny wynik ma także jeden z uczniów.

W kwarantannie nadal przebywa dziesięć osób, a sześć – w tym dwie uczennice – pozostają w izolacji. Jedna z nich nie mogła z tego powodu przystąpić – tak jak cała klasa – do dodatkowego egzaminu ósmoklasistów, który rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do środy.

Zdaniem dyrektorki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze ognisko koronawirusa w Gielniowie powoli wygasa. Sześć osób spośród zarażonych już wyzdrowiało.

Czytaj też:

Radom. Koronawirus u pracownicy Dziennego Domu „Senior+”

Koronawirus. Kolejnych 5 zakażeń w Domu Księży Seniorów w Radomiu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone