SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Uczniowie mówią „nie” nauce stacjonarnej. Jest petycja

Koronawirus/fot. PAP/EPA/EVERT ELZINGA

W związku z zapowiadanym powrotem nauczania stacjonarnego na wszystkich etapach edukacji obowiązkowej zawiązał się Protest Uczniowski. – Obawiamy się o nasze zdrowie – mówiła w Radiu dla Ciebie Zuzanna, jedna z uczestniczek protestu. Pod petycją przeciwko powrotowi do szkół podpisało się już ponad 586 tysięcy osób.

Uważamy, że lepiej wrócić do szkoły po wakacjach ze względu na pojawianie się nowego wariantu koronawirusa. Powrót teraz wydaje nam się niepotrzebny, ponieważ cała ta sytuacja pandemiczna dokłada nam jeszcze większego stresu – mówiła w audycji Jest sprawa w RDC Zuzanna z Protestu Uczniowskiego.

Psycholog Aleksandra Piotrowska wskazała, że do końca roku szkolnego zostało bardzo niewiele czasu: – Uczniowie boją się przede wszystkim tego, że nauczyciele „rzucą się” teraz na nich jak harpie z szybkim tempem prób „wtłaczania” jak największej liczby informacji przez te tygodnie, które zostały.

Z kolei dyrektorka VII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu Beata Falińska uspokaja, mówiąc, że najbliższe tygodnie pozwolą nam wrócić do stanu sprzed epidemii.

Ja sobie wyobrażam ten czas jako takie odbudowywanie relacji, przypomnienie zasad obowiązujących w szkole, wypracowanie postaw właściwych do funkcjonowania w zespole, bo młodzież zapomniała, że trzeba wstać godzinę wcześniej, żeby zdążyć na autobus i nie spóźnić się – zauważa dyrektor Falińska.

Od 17 maja na edukację w trybie hybrydowym przejdzie młodzież z klas 4-8 szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich.

Od 31 maja uczniowie wszystkich klas wracają do placówek w trybie stacjonarnym.

Posłuchaj też:

Popołudnie RDC: Uczniowie i nauczyciele po pandemii – ponowne otwarcie szkół

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone