SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Etiopczyk i Kenijka zwycięzcami Orlen Warsaw Marathon [ZOBACZ]

fot. PAP/Leszek Szymański

Etiopczyk Regasa Mindaye Bejiga czasem 2:09.42 wygrał Orlen Warsaw Marathon. Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Sheila Jerotich – 2:26.06. Mistrzem Polski w maratonie został Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek), który zajął czwarte miejsce.

Bejiga do ostatnich metrów walczył z ubiegłorocznym triumfatorem Orlen Warsaw Marathon Kenijczykiem Ezekielem Kemboi Omullo, którego wyprzedził o siedem sekund.

Niedzielny bieg był jednocześnie mistrzostwami Polski mężczyzn. Złoty medal zdobył Chabowski – 2:13.10, srebrny Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) – 2:13.25, a brązowy Adam Nowicki (MKL Szczecin) – 2:13.28.

W rywalizacji kobiet najlepszą z Polek była Aleksandra Lisowska, która została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Zawodniczka AZS UWM Olsztyn uzyskała czas 2:35.55. W towarzyszącym biegu Oshee na 10 km najlepsi byli Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) – 29.30 i Karolina Nadolska (MKL Toruń) – 32.32.

W rywalizacji na handbike’ach na 10 km najlepszy był trzykrotny mistrz paraolimpijski Rafał Wilk (ZKS Stal Rzeszów). W sumie w niedzielnych biegach ze startem i metą w okolicach PGE Narodowego wystartowało kilkanaście tysięcy osób.

Narodowe Święto Biegania

Biegacze rozpoczęli rywalizację o godzinie 9, wraz z drugim biegiem na 10 kilometrów stworzyli biało-czerwoną flagę – mówił Jarosław Żurawski, rzecznik prasowy wydarzenia. – Hasłem naszej imprezy jest Narodowe Święto Biegania – trasa maratonu wytyczona jest głównymi ulicami Warszawy – dodał. Obejmuje Pragę Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz.

W ramach Orlen Warsaw Marathon odbywają się również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn. Jak dodaje Jarosław Żurawski przygotowano też miasteczko biegaczy z atrakcjami dla kibiców. – Mamy dwie strefy kibica z muzyką, gadżetami do dopingowania, jedna jest na Pradze Południe, druga przy mecie. Można od 9 do 16 spędzić czas z nami – zaznaczył.

W sześciu dotychczasowych edycjach Orlen Warsaw Marathonu wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy. Z biegiem wiązały się utrudnienia dla kierowców: W niedzielę Orlen Warsaw Marathon. Utrudnienia w ruchu [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone