Etiopczyk i Kenijka zwycięzcami Orlen Warsaw Marathon [ZOBACZ]

• 14.04.2019 13:08

• Aktualizacja: 00:18 26.07.2022

Etiopczyk Regasa Mindaye Bejiga czasem 2:09.42 wygrał Orlen Warsaw Marathon. Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Sheila Jerotich – 2:26.06. Mistrzem Polski w maratonie został Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek), który zajął czwarte miejsce.
Bejiga do ostatnich metrów walczył z ubiegłorocznym triumfatorem Orlen Warsaw Marathon Kenijczykiem Ezekielem Kemboi Omullo, którego wyprzedził o siedem sekund.

Niedzielny bieg był jednocześnie mistrzostwami Polski mężczyzn. Złoty medal zdobył Chabowski – 2:13.10, srebrny Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) - 2:13.25, a brązowy Adam Nowicki (MKL Szczecin) - 2:13.28.

W rywalizacji kobiet najlepszą z Polek była Aleksandra Lisowska, która została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Zawodniczka AZS UWM Olsztyn uzyskała czas 2:35.55. W towarzyszącym biegu Oshee na 10 km najlepsi byli Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) - 29.30 i Karolina Nadolska (MKL Toruń) - 32.32.

W rywalizacji na handbike’ach na 10 km najlepszy był trzykrotny mistrz paraolimpijski Rafał Wilk (ZKS Stal Rzeszów). W sumie w niedzielnych biegach ze startem i metą w okolicach PGE Narodowego wystartowało kilkanaście tysięcy osób.

Narodowe Święto Biegania

- Biegacze rozpoczęli rywalizację o godzinie 9, wraz z drugim biegiem na 10 kilometrów stworzyli biało-czerwoną flagę - mówił Jarosław Żurawski, rzecznik prasowy wydarzenia. - Hasłem naszej imprezy jest Narodowe Święto Biegania - trasa maratonu wytyczona jest głównymi ulicami Warszawy - dodał. Obejmuje Pragę Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz.

W ramach Orlen Warsaw Marathon odbywają się również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn. Jak dodaje Jarosław Żurawski przygotowano też miasteczko biegaczy z atrakcjami dla kibiców. - Mamy dwie strefy kibica z muzyką, gadżetami do dopingowania, jedna jest na Pradze Południe, druga przy mecie. Można od 9 do 16 spędzić czas z nami - zaznaczył.

W sześciu dotychczasowych edycjach Orlen Warsaw Marathonu wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy. Z biegiem wiązały się utrudnienia dla kierowców: W niedzielę Orlen Warsaw Marathon. Utrudnienia w ruchu [SPRAWDŹ]