SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wola. Pobili mężczyznę do nieprzytomności. Jest areszt

fot. KSP

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali trzy osoby podejrzane o pobicie. Napastnicy mieli kopać i bić pokrzywdzonego po ciele i głowie. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani – powiedziała w środę rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Do zdarzenia doszło w maju na warszawskiej Woli. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że pobito mężczyznę. – Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała pobitego mężczyznę do szpitala, natomiast sprawcy oddali się z miejsca – przekazała komisarz Marta Sulowska.

Policjanci wstępnie ustalili, że w zdarzeniu brało udział trzech mężczyzn, którzy zaatakowali pokrzywdzonego. Sprawcy zadawali mu ciosy pięścią. Pokrzywdzony upadł na ziemię i nadal był bity, i kopany po głowie, aż w końcu stracił przytomność. Na to zareagowali przechodnie, którzy próbowali odciągnąć ich od leżącego na ziemi pobitego mężczyzny – tłumaczyła policjantka.

Wskazała, że do sprawy został zabezpieczony monitoring oraz policjanci przesłuchiwali świadków zdarzenia. W końcu funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzn podejrzanych o pobicie.

Pierwszy do sprawy został zatrzymany 26-latek na Pradze Południe. – Mężczyzna był wcześniej notowany, przez 1,5 roku przebywał w zakładzie karnym, który opuścił rok temu – poinformowała.

Kolejny zatrzymany wpadł niedługo po nim. 35-latek został zatrzymany na warszawskim Targówku. Mężczyzna rok temu opuścił więzienne mury po odbyciu kary dwóch lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Trzeci z napastników został zatrzymany kilka dni temu. 25-latek trafił również do policyjnej celi – wyjawiła.

Trójka podejrzanych usłyszała zarzut pobicia działając wspólnie i w porozumieniu skutkujący naruszeniem czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni. – Dwóch pierwszych zatrzymanych usłyszało zarzut w warunkach recydywy – dodała.

Decyzją sądu trójka podejrzanych została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić do trzech lat więzienia.

Czytaj też:

Józefów. 20-latek miał w sieci namawiać nastolatki do współżycia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone